Rusya’da ‘mobil kölelik’ kaldırıldı

Cep telefonu operatörü değişimi esnasında mevcut numaranın korunmasını öngören ilgili kararname Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev tarafından imzalandı. Yeni düzenleme 1 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak.

Mevcut telefon numarasını değiştirmeden eski operatörden yenisine geçiş için abone tarafından yazılacak bir dilekçe yeterli olacak. Söz konusu hizmet, operatör firmanın talebi doğrultusunda ücretli olabilecek ve fakat bu ücret 100 Rubleden (yaklaşık 6 Lira) fazla olamayacak.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, uzmanların tahminlerine göre, operatör değişiminde eski numaranın korunması hizmetinden yılda 3 milyon Rus vatandaşı faydalanacak. Şu an 70 ülkede aboneler mevcut numaralarını değiştirmeden farklı operatörlere geçiş yapabiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir