Samsung rekor gelir açıklayacak

Güney Kore şirketi Samsung Electronics 2013 yılının üçüncü çeyreğinde tarihinin rekor gelirini elde etmeyi bekliyor. Samsung Electronics resmi üç aylık raporunu 25 Ekim’de yayınlayacak.

Şirketin ön verilerine göre, onun 2013 yılı işletme karı rekor bir rakama ulaşarak 10.1 trilyon ₩ (9.4 milyar dolar) olacak. Samsung Electronics geliri bir önceki çeyrekteki gelire göre %25 artış gösterecek.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Samsung Electronics’in elde ettiği sonuçlar şirketin işletme gelirinin yaklaşık 9.96 trilyon ₩ olmasını bekleyen analitik uzmanlarının tahmininden daha iyi oldu.

Kar artışı herşeyden önce bilgisayar bellek çiplerinin fiyatlarının artması sayesinde gerçekleşti. Reuters, Samsung Electronics’in kaliteli akıllı telefon segmentindeki satış artışında yavaşlama ile karşı karşıya kalmasına rağmen şirketin üçte ikilik gelirinin eskiden olduğu gibi cep telefonları satışı üzerinden gerçekleştiğine dikkat çekti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir