Samsung Türkiye’da yeni atama

Meriç Tunç, Mart ayı itibariyle Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan ve lisans üstü eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yapan Meriç Tunç, profesyonel hayatına 1998’de Superonline’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak olarak başladı. Ardından 11 yıl (2001-2012) süresince Turkcell Grubu’nda insan kaynakları yönetiminin çeşitli kademelerinde görev alan Tunç, 2007-2012 yılları arasında Turkcell’in Ukrayna operasyonunda İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı’nı üstlendi.

2008-2010 arası dönemde Ukrayna operasyonunun yanı sıra Belarus operasyonunda da eş zamanlı görev yapan Tunç, 2012 Temmuz ayından Samsung ailesine katıldığı güne kadar ise Yıldız Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmıştır.

İnsan kaynakları ve yönetimi konusunda sahip olduğu deneyimle, Samsung Electronics Türkiye “İnsan Kaynakları” operasyonlarına yeni bir soluk getirecek olan Meriç Tunç, Samsung’un hızla büyüyen insan kaynağının yüksek performansını ve sürdürülebilirliğini hedefleyen kurum kültürüne öncelik verecektir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir