Samsung’un akıllı saati 4 Eylül’de çıkıyor

Teknoloji firması Samsung akıllı cihaz olarak işlev gösteren kol saatine benzer bir ürünü 4 Eylül’de tanıtmayı planlıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan 2 kişinin açıklamalarına göre Samsung önümüzdeki ay Galaxy Gear isminde kol saatine benzer bir ürün çıkarmayı planlıyor. Söz konusu cihaz telefon aramaları yapabilir, interneti gezebiliyor ve e-mail okuyabiliyor.

Galaxy Gear’ın Android işletim sistemine sahip olacağı belirtilirken, Apple tarafından da üretim aşamasında olan benzeri bir üründen daha önce piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. BloombergHT’nin haberine göre, kimliklerinin açıklanmasını istemeyen yetkililerden bir tanesi ürünün 4 Eylül’de sunumunun yapılacağını belirtti.

Akıllı cihaz piyasalarında Samsung, Sony gibi firmalar yeni nesil ürünler olan giyilebilir akllı cihazları üretebilmek için sıkı bir yarışa girmiş durumdalar. Küresel saat endüstrisinin bu yıl satışlarda 60 milyar dolar getiri sağlaması beklenirken, ürünü piyasaya süren ilk firmanın geniş bir müşteri payı elde edeceği belirtiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir