Sarı iPhone 5C ön siparişte rekor kırıyor

ABD’de iPhone 5C için internet üzerinden ön siparişte bulunan alıcılar arasında en çok sarı gövdeli modeller ilgi görüyor.

Digit.ru’nun verdiği habere göre Apple, 10 Eylül’de iki yeni akıllı telefonunu tanıttı. Biri, geleneksel koyu gri ve beyaz dışında yeşil gövde ile satılacak iPhone 5S ve diğeri, çok daha ucuz ve 5 renkli (yeşil, beyaz, mavi, pembe ve sarı) plastik gövde seçeneği olan iPhone 5C modeli.

Apple, geçtiğimiz Cuma günü iPhone 5C için ön siparişler almaya başladı. Alıcılar, sarı iPhone’larda gecikmelerin yaşanabileceği konusunda uyarıldı.

Cnet, bu tür durumun, tedarikçilerin sarı polikarbonat kıtlığıyla karşılaştığı veya Apple için sarı gövdeli iPhone 5C popülerliğinin beklenmedik olduğundan kaynaklandığını vurguladı.

Öte yandan Avrupa ülkeleri ve Kanada için iPhone 5C tüm renk seçeneklerinin teslim tarihi değişmedi.

Rusya’nın Sesi’nin haberin göre, ABD’de sözleşmesiz 16 ve 32 GB’lık modellerin fiyatları 550 ve 650 dolar, yani iPhone 5S’e göre sadece 100 dolar daha ucuz.

Amerikan operatörlerle sözleşmeli akıllı telefonlar ise 99 ve 199 dolardan satılacak. iPhone 5C, geçtiğimiz sene çıkan ve Apple’ın satıştan kaldırdığı iPhone 5’in yerini dolduracak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir