Sesle kontrol özelliği tüm ürünlere gelecek

Sesle kontrol kolaylığını ürünlerinde kullanmaya başlayan LG, bu özelliği diğer ürünlerinde de yaygınlaştırmaya devam edeceğini açıkladı.

LG Electronics’ten yapılan açıklamaya göre, LG Smart TV’lerde kullanılan ve kullanıcıların sesli komut vermesine dayanan bu özellik, LG Smart TV’lerin Sihirli Kumandası’nda bulunuyor ve bazı ülkelerde beyaz eşya ürünleri için de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Şirket, şu anda globalde satılan LG beyaz eşyalarda aktif olarak bulunan bu özelliğin bir süre sonra Türkiye pazarındaki beyaz eşyalara da dahil olması planlandığını belirtti.

Klima, buzdolabı ve robot süpürgelerde öne çıkan bu kolaylık, NFC (Near Field Communication-Yakın Alan İletişimi) ile akıllı telefonun ürüne yaklaştırılıp senkronize edilmesiyle başlıyor. Sonrasında kullanıcılar evden uzaktayken akıllı telefonlarına sesli komut vererek süpürgeyi çalıştırmak, klimayı açmak gibi işleri başlatabiliyorlar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

1 thought on “Sesle kontrol özelliği tüm ürünlere gelecek

    murat çınar

    (28 Ekim 2013 - 11:51)

    LG sadece telefonlarda değil bütün teknolojik aletlerine akıllı uygulamaları üretmeye başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir