Siemens’te Kaeser dönemi başladı

Alman teknoloji devi Siemens’de Joe Kaeser, Yönetim Kurulu başkanlığı görevine başladı. İşlerin uzun zamandır kötü gittiği Siemens’te eski CEO Peter Löscher karşılıklı uzlaşmayla yönetim kurulundan da ayrılmıştı.

Yeni CEO Siemens’i zorlu günlerden çıkarıp Münihli teknoloji devini yeniden geçmişteki parlak günlerine ulaştırmak istiyor. Löscher’den görevi devraldıktan sonra yaptığı ilk konuşmada “Kendi kendimizle meşgul olmaktan yarışta kazanacaklarımızı kaybettik. Amacım kesinlikle Siemens’i huzurlu sulara götürmek” dedi.

Firmanın gelecek için iyi hazırlanacağını söyleyen Kaeser “Firmamız kesinlikle krizde değil, yeniden düzenleme gibi bir durum da yok” şeklinde konuştu. “Takım olursak kolay yıkılmayız” diyen Kaeser’in öncelikli hedeflerinden biri de yüksek hizmet ekibi kurmak. Sonbaharda oluşturulması hedeflenen “Siemens Takımı”nın öncelikli görevi revize edilmiş bir kazanç tablosu önermek ve holdinge yeni bir vizyon kazandırmak olacak.

Kaeser’in görevlendirilmesinden sonra denetim kurulundaki işçi temsilcisi de işten çıkarmaların son bulmasını istedi. IG Metal adına Siemens denetim kurulunda bulunan Jürgen Kerner “Kişilerle veya çıkarlarla alakalı değil, firmanın iyiliği, çalışanları ve uzun vadeli yaratıcı firma perspektifi önemli” diye konuştu.

Deutsche Welle’nin haberine göre, Löscher zoraki vedasında destekler için teşekkür etti. 6 yıldan beri Siemens’i yöneten Löscher’in sözleşmesi 2017’ye kadar sürüyordu. Ancak Cumartesi akşamı düzenlenen firmanın kriz toplantısında Löscher’in erken ayrılığı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Gerhard Cromme da denetim kurulundaki görevinden ayrılmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir