Snowden, sığınma hakkı alıp Rusya’ya girdi

Rusya’ya geçici sığınma isteğiyle başvuran Amerikan istihbarat servislerinin teşhircisi eski CIA çalışanı Edward Snowden, Moskova’nın Şeremetyevo Havaalanı’nın transit bölgesinden çıkmaya izin veren Federal Göçmen Dairesi’nin belgelerini aldı.

Moskova’nın Şeremetyevo havaalanı transit salonunda 23 Haziran tarihinden bugüne kadar barınmak zorunda kalan Snowden, Rusya sınırını geçerek Moskova’ya giriş yaptı. Rusya Devlet Televizyonu’nda yer alan habere göre Rusya Snowden’e bir yıllık sığınma izni verildi.

EDWARD SNOWDEN KİMDİR?

21 Haziran 1983 yılında Kuzey Karolina olarak bilinen Wilmington’da dünyaya gelen Edward Snowden, eski CIA görevlisidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan Snowden, 2013 yılına kadar Booz Allen Hamilton’de çalıştı. Snowden,Yetkisiz bir kişi ile gizli istihbarat ulusal savunma bilgilerini deşifre etmek suçundan görevinden azledildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir