Snowden’in babasından Obama’ya mektup

Edward Snowden’in babası, ABD Devlet Başkanı Barack Obama’ya mektup yazarak oğluna karşı açılan davaların sona erdirilmesini ve Amerikalıların insan haklarını ihlal eden Ulusal Güvenlik Ajansı’nın tüm programlarının kapatılmasını talep etti. Snowden’in babası daha önce yaptığı açıklamada ABD Yönetimi ile Kongre’nin oğluna çok fazla iftira attığını ve bu yüzden Edward’ın ülkeye gelmeyip Rusya’da kalması gerektiğini söylemişti.

Associated Press’e telefonla açıklama yapan Edward Snowden’in babası, ABD’de adil yargılanmaya artık inanmadığını söyleyerek “Oğlumun yerinde olsam sığınacak güvenli bir yer bulmaya çalışırdım” dedi. Edward Snowden’in babasına göre böyle bir yer ise Rusya olabilir.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Edward Snowden’in babasının yaptığı açıklamalar kamuoyunu şaşırttı. Çünkü Ulusal Güvenlik Ajansı eski görevlisi Snowden’in gizli belgeleri ilk kez açıklamasının ardından babası oğluna, ülkeye geri dönme ve yargı önüne çıkma çağrısında bulunmuştu. Ancak uzun yıllar Sahil Güvenlik görevlisi olarak hizmet veren Snowden’in babası daha önce de yaptığı açıklamada oğlunun ülkesine değil hükümete ihanet ettiğini söylemişti.

ITAR-TASS’ın bildirdiğine göre Edward Snowden’in babası yaptığı açıklamada oğluyla doğrudan iletişimi olmadığını, ayrıntıları basın yoluyla öğrendiğini söyledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir