Sosyal geri ve ileri sayma aracı: Saymat

İnternet kullanıcılarının kişisel olarak beklediği tarihleri online olarak geri saydırabilecekleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekler yeni bir girişim proje geçtiğimiz günlerde hayata geçti: Saymat.com.

İleri ve geri sayma terimlerini tek isim altında toplayan saymat.com sinema, tiyatro, konser, spor müsabakaları gibi etkinliklerin yanı sıra, düğün, doğum günü, yıl dönümü gibi özel günlerde de kullanılabilir durumda. Her event için oluşturulan sayfaya ise saymat deniyor.

Hazır temalarının yanı sıra saymat oluşturan kullanıcılar kendi temalarını yaratabiliyor. Her kullanıcı beğendiği saymatın widget’ını blogunda ya da sitesinde paylaşabilirken, dilerse saymata yorum da yapabiliyor.

İzmirli firma olan Era Sistem’in mühendisleri Çağdaş Polat, Çağrı Polat ve Özgür Ozan Yılmaz tarafından kurgulanan ve hayata geçirilen projenin gördüğü ilgi üzerine, kısa zaman içinde çoklu dil desteği sağlanarak yurtdışına da açılacağı söyleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir