‘Tablet bilgisayarım benim için konuşuyor’

Otizmli çocuklar için hazırlanan “Tohum 2” iPad uygulaması ücretsiz olarak Apple Store’da. Tohum Otizm Vakfı otizmli çocukların eğitim fırsatlarından teknolojinin imkanları ile her ortamda yararlanmalarını sağlamak için projelerine bir yenisi daha ekledi.

Türkiye’de otizmli çocukların eğitiminde teknoloji kullanımının arttırılması ve eğitim sistemine dahil edilmesi amacı ile başlatılan “Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor” projesinin ikinci uygulaması tamamlandı.

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen; Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen “Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor” projesinin ikinci uygulaması “Tohum 2”, teknolojik gelişmelerin otizmli bireylerin eğitiminde kullanılmasını teşvik etmek, her ortamda eğitim fırsatlarının yaygınlaştırılması için hazırlandı. Proje, otizmli çocuklara yönelik ilk Türkçe iPad uygulaması olan “Tohum”un devamı niteliğinde.

Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu öğretim kadrosu tarafından, dokuz ay boyunca sürdürülen çalışmalar ile tamamlanan uygulama; Nesne resimlerini eşleme, vücut bölümlerini tanımlama ve fiilleri öğrenme olmak üzere 3 modülden oluşuyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir