Tablet dergide gördüğünü tıkla satın al

MasterCard tarafından hayata geçirilen ShopThis programı ile, tüketiciler dergide gördükleri bir ürünü tek dokunuşla satın alabiliyorlar. Pilot uygulamasının WIRED’ın Kasım tablet sayısında uygulamaya konulacağı ShopThis programı, çok yakında Türkçe içerikli dergilerin tablet versiyonlarında da yer bulacak.

MasterCard, tüketicilere dijital ortamda alışveriş yapmanın basit ve güvenilir yeni yollarını sunmak için hayata geçirdiği projelere devam ediyor. “Masterpass ile ShopThis!” kullanıcıların takip ettikleri yayınların reklam ve haber sayfalarındaki ürünleri, bu sayfaları hiç terk etmeden incelemesine ve satın almasına imkan veriyor. ShopThis! ile tek dokunuşta alışveriş ilk defa WIRED’ın Kasım tablet baskısında sunuluyor.

MasterCard’ın inovasyon ve ARGE Laboratuarları’nda geliştirilmekte olan çok sayıdaki üründen biri olan MasterPass ile ShopThis! yakın zamanda Türkçe içerikli dergilerde de uygulamaya girecek.

“Dijital Yaşam Alışkanlıkları da Değiştiriyor”

“Tüketiciler dijital bir yaşam tarzına doğru ilerledikçe alışveriş ve ödeme yapma şekilleri de değişiyor. Günümüzün tüketicilerinin alışveriş sürecini planlamalarına gerek kalmamalı ve istedikleri şeyi gördüklerinde, bunu en  çabuk şekilde satın alabilmeliler” diyen Mastercard İnovasyon Kurulu Başkanı Gary Lyons, “MasterPass ile ShopThis! bunu basit ve güvenli bir şekilde gerçeğe dönüştürüyor; görüp beğendiğiniz ürünü satın almak için tek yapmanız gereken bunun üzerine tıklayarak alışveriş sepetinize koymak ve ödemeyi yapmak” diye ekledi.

İlk Deneme WIRED’ın Tablet Versiyonunda

WIRED, 15 Ekim’den itibaren temin edilebilecek olan Kasım iOS tablet versiyonundan itibaren MasterPass ile ShopThis! teknolojisini okurlarına sunacak olan ilk yayın olacak. iPad üzerinde WIRED’ın tablet versiyonunu inceleyen tüketiciler, ShopThis! özellikli sayfalar üzerinde seçecekleri ürünleri ilk resmi perakende ortağı Rakuten.com Shopping aracılığıyla satın alabilecekler.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir