Tansu Yeğen, Samsung’da göreve başladı

Bilişim ve telekomünikasyon teknolojileri sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan Tansu Yeğen, Kasım ayı itibariyle Samsung’un Kurumsal ve KOBI pazarına yönelik çalışmalarını yönetmek üzere, Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü olarak görevine başladı.

1991 yılında profesyonel çalışma hayatına Digital Equipment’ta IT uzmanı olarak başlayan Tansu Yeğen; kariyerine 1994 – 1998 yılları arasında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti. 1998 yılında Microsoft’a transfer olan Yeğen, yedi yıl boyunca çalıştığı firmada Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atandı.

Yeğen daha sonra 2005 – 2007 yılları arasında Apple IMC Genel Müdürü olarak görev yaptı. Tansu Yeğen, Samsung Electronics Türkiye’ye katılmadan önce; Turkcell Ukrayna ve Almanya CEO’su, Turkcell Belarus Yönetim Kurulu Üyeliği ve son olarak da IBM Türkiye Stratejilerden Sorumlu Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1985 yılında Alman Lisesi’ni bitirmesinin ardından, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan ve Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yeğen; bugüne kadar ulusal ve uluslararası firmalarda önemli pozisyonlarda çalıştı.

Sahip olduğu tecrübesi ile Samsung’un dünyada kurumsal pazara verdiği önem doğrultusunda, Samsung Electronics Türkiye’de “Kurumsal Çözümler” operasyonlarına yeni bir yaklaşım getirecek olan Tansu Yeğen, bu yeni pozisyonunda Samsung’un Kurumsal ve KOBI pazarına yönelik çalışmalarını yürütecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir