Tatil.com’a yeni Genel Müdür

MetGlobal bünyesinde faaliyet gösteren tur operatörü Tatil.com’un yeni Genel Müdürü Levent Çardaklı oldu. Turizm sektöründe 19 yıllık deneyime sahip Çardaklı, yüzde 70’lik büyüme ve 1 milyar dolarlık ciro hedefiyle Tatil.com’u, 2017’de e-ticarette Türkiye’nin ilk beş, tur operatörü alanında ise ilk üç markası arasına taşımayı amaçlıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Anıtur’da iş hayatına başlayan Levent Çardaklı, 15 yıl boyunca Anıtur’un Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Eylül 2014 itibarıyla Tatil.com’un Genel Müdürü olarak görevinin başına geçen Çardaklı, yeni dönemde Tatil.com’a hizmet sektörünün en önemli iki dinamiği olan müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi odaklı bir vizyon getirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Türkiye’de turizmi teknolojiyle bütünleştiren bir altyapı oluşturarak, bu sayede hem e-ticaret hem de tur operatorlüğü tarafında büyük atılımlar gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Levent Çardaklı Genel Müdürlüğü döneminde, online rezervasyon sistemi üzerinde 208 ülke, 20 bin destinasyon ve 315 bin otel portföyüyle hizmet veren 450 kişilik genç ve dinamik bir ekibe sahip olan Tatil.com’u, dahil olduğu Metglobal grup şirketleri (Tatil.com, Otel.com, Hotelspro.com, Allstar.com, MetglobalDMC, Gezi.com, Hotelstore, Globalplan, Metglobaltech) ile birlikte, 2017 yılında 850 kişilik yetkin bir kadro ve 1 milyar dolar ciro hedefiyle sektörde ilk sıralara taşımayı planlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir