TAV Mobile uygulaması Türkçe yayında

TAV Bilişim Hizmetlerinin geliştirdiği “TAV Mobile” uygulaması birçok yeni modül ve Türkçe dil desteği ile hizmete sunuldu.

TAV Havalimanlarından yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanlarının işlettiği havalimanlarında yolculara sunulan hizmetlerle ilgili bilgilere gerçek zamanlı olarak ulaşmayı sağlayan TAV Mobile uygulaması, yeni özelliklerle geliştirildi. Bugüne kadar yaklaşık 210 bin kez indirilen ücretsiz uygulama, artık Türkçe dil desteği, uçuş takibi (flight track), artırılmış gerçeklik (augmented reality) ve daha pek çok yenilik ile havalimanında kullanıcılara rehberlik hizmeti sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, yolcuların uçuş ve havalimanı bilgilerine kolay, hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan TAV Mobile’ın, havayolu ulaşımını tercih edenlerin kullandığı uygulamalar arasında ilk sırada olduğunu belirtti. Onaran, “Yolcu memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak ve misafirlerimize hızlı, güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Bu amaçla yolcu beklentilerini yakından takip ederek inovatif uygulamalar geliştiriyoruz. İki yıl önce hizmete sunduğumuz TAV Mobile kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Şimdi bu uygulamayı yeni hizmetlerle zenginleştiriyor, yolcu ve havalimanı dostu projeler geliştirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, TAV Havalimanlarının dört ülkede işlettiği 9 havalimanını kapsayan TAV Mobile’ın yeni sürümü kullanıcılara Türkçe ve İngilizce dil seçeneği ile sunuluyor. Kullanıcı arayüzü yenilenen uygulamada uçuş takibi modülü ile harita üzerinden uçağın kalkış ve varış noktalarını görmek, uçuş rotasıyla uçağın tahmini lokasyonunu takip etmek mümkün oluyor. Artırılmış gerçeklik modülü ile de İstanbul Atatürk Havalimanı iç ve dış hat terminallerindeki “gate”ler, restoranlar, eczane, danışma gibi noktalar akıllı telefonların kameraları kullanılarak, havalimanı içindeki pozisyonları ve bilgileri görülebiliyor. Yolcular uygulama üzerinden havalimanındaki yeme-içme mekanlarına oy verip değerlendirme de yapabiliyor.

iOS ve Android platformunda çalışan TAV Mobile ile iç hatlar ve dış hatlarda giden ve gelen uçak bilgileri listelenip arama yapılabiliyor. Ayrıca havalimanına ulaşımla ilgili olarak Havaş, metro ve araç kiralama bilgileri görülebiliyor. Havalimanında geçiş üstünlüğü, transfer, hızlı check-in gibi ayrıcalıklar sunan TAV Passport Kart ile ilgili bilgi edinmek, havalimanlarının bulunduğu kentlerin en popüler alışveriş merkezlerini, müzeleri ve restoranların adres ve iletişim bilgilerini görmek de mümkün oluyor.

Uygulamayla duty-free mağazalarındaki güncel indirimler takip edilip havalimanlarında bulunan mağazaların listesi ve yerleşimi kolayca bulunabiliyor. Bu uygulamalarla havalimanlarında düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi edinmek, restoran, ATM, bilet satış noktaları, özel lounge’lar, kayıp eşya bürosu gibi hizmetlere erişim bilgisi görülebiliyor, döviz çevirici hesap makinesine erişilebiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir