TBB finans eğitimleri mobilde

Türkiye Bankalar Birliği finans ve bankacılık eğitimlerini mobil cihazlara uyarladı. Ücretsiz TBB Mobil Eğitim Uygulaması sayesinde kullanıcılar finans ve bankacılık eğitimlerine istedikleri zaman, istedikleri yerden ulaşabiliyor.

Finans ve bankacılık konularında konferans, sınıf eğitimleri ve e-eğitimler sunan Türkiye Bankalar Birliği (TBB), başlattığı Mobil Öğrenme Platformu (Mobile Learning Platform) ile uzaktan eğitimde yeni bir dönem başlatıyor.

Eğitimlerini, Mobil Öğrenme Platformuna uyarlayan TBB, bu sayede; kullanıcılara öğrenmek için kendi vakitlerini kendileri belirleme fırsatı sunuyor. Akıllı telefon veya tabletler aracılığıyla kullanıcı, vakti olduğu anda bankacılık ve finans eğitimine başlayabiliyor veya kaldığı yerden eğitimine devam edebiliyor.

TBB Mobil Öğrenme Platformu’nun bankacılık sektöründe bir ilk olduğunu vurgulayan Mesleki Gelişim Kurumsal İletişim Grup Başkanı Ali Güngör şunları söyledi: “Eğitimlerimizi, yeni platformlara taşıyarak yaygınlaştırmayı, bankacılık ve finans eğitimlerinin kolay ulaşılabilir, kolay kullanılabilir olmasını hedefliyoruz. Bankacılık ve finans konusuna ilgi duyan; bu konuda eğitim almak, kariyerini geliştirmek isteyen ancak vakit bulamayan kişiler platformumuzdan istedikleri zaman istedikleri yerde yararlanabilirler. Yeni eğitimlerimizle finans ve bankacılık sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğiz”.

İlk etapta “temel ekonomi”, “temel muhasebe”, “temel bankacılık” ve “finansal matematik” eğitimlerinin sunulduğu TBB Mobil Eğitim uygulaması, iOS ve Android tabanlı mobil cihazlara online mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir