TEDxIhlasCollegeED Konferansı 11 Mayıs’ta

İhlas Eğitim Kurumları dünya çapında yapmış olduğu konferanslarla ses getiren TEDx konferanslarını Türkiye’ye getiriyor.

Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü düzenlenecek olan TEDxIhlasCollegeED konferansı bir ilke imza atacak. Konferans Türkiye’de ilk kez eğitim başlığı altında yapılacak.

Emine Erdoğan, Ömer Çelik, Egemen Bağış, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Ziya Selçuk’un konuşmacılar arasında yer aldığı konferansta eğitim ile ilgili düşünceler dinleyicilerle paylaşılarak yenilikçi fikirlerin doğmasına öncülük edilecek.

Her konuşmacı fikirlerini ya da konuyla ilgili anlatacakları hikâyelerini 12 dakika içinde anlatmak zorunda olacaklar. Aynı zaman da konferansın Türkiye’deki eğitim sistemine önemli katkıda bulunacağı ve milyonlarca gencimizin eğitim hayatını değiştirmesine olanak sağlaması bekleniyor.

Rezervasyonların günler öncesi dolduğu konferans için konuşmacılarla yapılan röportajlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Birçok konuşmacı da konferans ile ilgili düşüncelerini sosyal medya aracılığı ile paylaştılar.

Koç: “Bu önemli organizasyon için büyük destek aldık.”

Konferans için geri sayımın devam ettiğini belirten İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, TEDxIhlasCollegeED ile Türkiye’de ilk kez eğitim başlığında bir TEDx konferansı yapılacağını söyledi. Koç, “Konferansımızın içeriği belli olduktan sonra her kesimden büyük destek aldık. Türkiye’nin geleceği için eğitim sistemimize yönelik yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayacak bir konferans olmasını bekliyorum.” dedi.

Konuşmacıların tam listesi: Emine Erdoğan, Egemen Bağış (Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci), Ömer Çelik (Kültür ve Turizm Bakanı),  Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu (Bilim Adamı), Prof. Dr. Erhan Erkut (Özyeğin Üniversitesi Rektörü), Prof. Dr. Ziya Selçuk (Öğretim Görevlisi ve Radikal Gazetesi Yazarı), Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan (Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Başkanı ve Öğretim Üyesi), Rick Sears ve Nick Gough (Eğitim gönüllüsü İngiliz Öğretmenler), Leyla Alaton (Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi), Salih Memecan (Karikatürist), Neslihan Demir (Milli Voleybolcu), Lokman Ayva (İlk Görme Engelli Milletvekili), Alemşah Öztürk (41? 29! Ajans Ceo), Ercan Akışık (Komedyen), Mevlüt Dinç (Türk Telekom Sobee Genel Müdürü), Korhan Abay (Sunucu ve Girişimci Sanatçı), Özgür Bolat (Hürriyet Gazetesi Yazarı), Rukiye Şahin (Storyteller), Mustafa Kencesoy (Storysinger) ve Kıvanç & Burak (İlüzyonist), Mustafa Muharrem (Yazar, Şair), Rüstem Mustafa & Orçun Orçunsel (Müzik Grubu), MAD Talks Ekibi

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir