Teknoloji Vadisi’ne başvuru zamanı

“TTNET Teknoloji Vadisi“ programı ile dijital ekosistemi büyütmeyi hedefleyen ve yeni dijital iş fikirleri geliştiren girişimcileri destekleyen TTNET, gençlere “Gelin başımıza icat çıkarın…” çağrısını yineledi. Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği, İlk iki dönemde 17 proje ekibini kuluçka merkezlerine yerleştiren ve bir girişimciyi Silikon Vadisi’ne gönderen TTNET programın 3. dönemini başlattı.

TTNET Teknoloji Vadisi programının 3. dönem başvuruları arasından seçilecek projelerin sahipleri; İzmir İDEA, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent ve ABD Cambridge Innovation Center’daki (CIC) kuluçka merkezlerinde iş fikirlerini olgunlaştırma şansı bulacak. TTNET kuluçka süresince, girişimcilere teknolojik ekipmanın yanı sıra danışmanlık, mentorluk ve eğitim programları ile de destek olacak.

Uluslararası düzeyde ses getireceği düşünülen proje sahiplerine Amerika Birleşik Devletleri’nde, Cambridge Innovation Center’daki kuluçka merkezinde çalışma şansı sunulacak. Girişimciler, projelerinin olgunlaşma aşamasında, TTNET’in güçlü pazarlama kanalları sayesinde yatırımcılara ulaşmak için de desteklenecek. Sabancı Üniversitesi Sucool programı işbirliğiyle, önceki dönemlerde olduğu gibi bir girişimciye 15 günlük Silikon Vadisi ziyareti de sağlanacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir