TeliaSonera, Van’ı unutmadı

2011’de Van’da yaşanan depremin ardından eğitime ve çocuklara katkıda bulunmayı amaçlayan TeliaSonera, 2012’de Van’ın en gelişmiş ve depreme dayanıklı okullarından birini yaptırdı. Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden olan ve 1993 yılından bu yana Turkcell’in kurucu ortağı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren TeliaSonera, Van’da inşa ettiği TeliaSonera Anadolu Lisesi’nin ardından Van’ı unutmadı.

Vanlı çocuklarda ve gençlerde afet bilinci oluşturmak için TeliaSonera ve AKUT işbirliğiyle düzenlenen eğitim serisinde öğrencilere afet döneminde ve sonrasında yapılması gerekenler, ilk yardım gibi konular hakkında bilgi veriliyor. Van’da öğrencilerle bir araya gelen TeliaSonera Avrasya Kurumsal İletişimden sorumlu Başkan Yardımcısı Erim Taylanlar ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, 18 hafta sürecek sivil savunma eğitimi; afet psikolojisi, sel tedbirleri, yangınla mücadele, depremlere hazırlık gibi konuları kapsayan geniş müfredatı yerinde görme fırsatı buldular.

Van depremi sonrasında inşa edilen TeliaSonera Anadolu Lisesi’ndeki afet bilinci eğitimi boyunca AKUT’un eğitmenleri her Perşembe Van’a gelerek 2 saat süren eğitim veriyorlar. TeliaSonera Avrasya Kurumsal İletişimden sorumlu Başkan Yardımcısı Erim Taylanlar ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki Van’a giderek eğitim alan öğrencilerle buluştu. Van’daki eğitimin yanı sıra Türkiye ve dünyada AKUT tarafından yapılan çalışmalar hakkında öğrencilere bilgiler sunan Mahruki, dağcılık konusunda da önemli bilgiler verdi.

vanteliasoneraokulu

Öğrencilerin ve öğretmenlerin katıldığı Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen panelde kişisel gelişim içerikli bir konuşma yapan Nasuh Mahruki “TeliaSonera tarafından koordine edilen bu çalışmada AKUT olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Vanlı öğrencilerin depremden 2 yıl sonra biraraya gelerek onlara bilgilerimizi aktarabilmek çok önemli. Öğrencilerin gözlerindeki ışığı görmemize vesile olduğu için TeliaSonera’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenlenen seminerin ardından kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Fadıl Karaman verdiği destekten dolayı TeliaSonera’ya ve AKUT Başkanı Mahruki’ye teşekkür etti. Çelik konstrüksüyon yapı teknolojisinin kullanıldığı okul, 1500 öğrenci kapasiteli ve 24 derslikten oluşuyor. Okulda aynı zamanda 3D teknolojisinin ve eğitim materyallerinin içinde yer aldığı çok amaçlı teknoloji sınıfı da bulunuyor.

AKUT Başkanı Mahruki’ye öğrenciler tarafından yapılan tablonun hediye edildiği seminer, Başkan Mahruki’nin öğrencilere imzalı kitap dağıtması ile son buldu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir