TeliaSonera’nın yeni başkanı ve CEO’su Johan Dennelind

Turkcell’in kurucu ortağı ve en büyük hissedarı olan TeliaSonera, Johan Dennelind’i TeliaSonera’nın yeni Başkan ve CEO’su olarak atadığını açıkladı. Telekom endüstrisinde yaklaşık 20 yıllık deneyimi olan Dennelind, yakın zamana kadar Güney Afrika’daki Vodacom International şirketinin CEO’luğunu yürütmekteydi.

TeliaSonera Yönetim Kurulu Başkanı Marie Ehrling, Dennelind’in TeliaSonera’ya katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “bugüne değin Telekom sektöründe önemli başarılara imza atmış olan Dennelind ile yeni bir başlangıç yapacağız. Bu yeni atama, işlerimizin sürekliliği ve bize yeni fırsatlar sunması bakımından da memnuniyet vericidir” dedi.

TeliaSonera’nın Yeni Başkanı ve CEO’su Johan Dennelind ise Yönetim Kurulu üyelerinin güven oyunu almanın kendisini gururlandırdığını belirterek “Uluslararası yaygınlığıyla Avrupa’nın önde gelen Telekom operatörlerinden biri olan TeliaSonera’nın bu yeni gelişim evresinde liderliğini üstlenmenin heyecanı içindeyim. Görevime bir an önce başlamak istiyorum” dedi.

44 yaşındaki Dennelind, İsveç Örebro Üniversitesi’nde iş yönetimi masteri yaptı. Telekom sektöründeki kariyerine Telia AB şirketinde stajyer olarak başladı. 1999 -2010 yılları arasında Digi Telecommunications CEO luğu, Telenor AB de CEO yardımcılığı ve CFO luk da dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

Dennelind yeni görevine 1 Eylül de başlayacak. Halen geçici başkanlığını sürdüren Per-Arne Blomquist ise 1 Eylül’de Başkan Yardımcılığı ve CFO luğu görevine geri dönecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın