TESK ve Türk Telekom’dan büyük işbirliği

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un esnafa özel olarak geliştirdiği “Esnafa Özel Tarifeleri” T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz’ın katılımıyla Ankara Rixos’ta düzenlenen imza töreniyle duyuruldu.

TESK ve Türk Telekom arasında imzalanan işbirliği protokolü töreninde konuşan T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Çağımız iletişim çağı, bilişim çağı. Bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme ve değişimlerinde etkisiyle ticarette kurallar yeniden yazılıyor. Bu çağın getirdiklerinden en azami ölçüde faydalanmalısınız. Bu noktada Türk Telekom ve TESK gibi iki büyük kuruluşumuzun sinerjilerini birleştirerek 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârımızın iletişim ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdikleri bu işbirliği protokolünün çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

İletişimin esnaflar açısından önemine dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Bugün hayırlı bir imza töreninde bulunuyoruz. Türk Telekom ile yapılacak bu protokol ile esnafımızın rahatlaması sağlanacaktır. Esnaf ve sanatkar artık müşteri odaklı çalışabilecektir. Ülkede huzur barış ortamı olunca teknoloji geliştikçe başarı kendiliğinden gelişiyor. İletişim araçları artık dünyada olduğu gibi ülkemizin de vazgeçilmezidir. Ulaşımdaki kolaylıkların ve gelişmelerin yanı sıra iletişimde de önemli adımlar atılıyor. Esnaf sanatkarın800 yıllık hayatında en önemli özelliği insana hizmettir. Esnaf ve sanatka rülkenin ekonomik barometresidir. Bu yeni süreçte esnafımızın daha iyi çalışması kolaylaşacak ve teknolojik altyapı gelişecektir.” dedi.

TESK ile imzalanan protokolünuzun soluklu bir işbirliğinin başlangıcı niteliğinde olduğunu belirten Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, “Bugün Türk Telekom ve TESK olarak, 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârımızın rekabetçi gücünü artıracak ürün ve tarifeleri kapsayan geniş çerçeveli işbirliği protokolümüzün ilk adımını duyurmak üzere bir araya geldik. Esnafa Özel Tarife’yi onların ihtiyaçlarını karşılamak, hayatlarını kolaylaştırmak için tasarladık. Bu tarifeyle işlerini yönetirken özgürce konuşabilecekler” dedi. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün duyurduğumuz işbirliği kapsamında sadece ses ve internet hizmetleriyle sınırlı kalmaksızın, esnaf ve sanatkârlarımızın hem kendi işlerini kolaylaştıracak hem de halkımıza sundukları hizmetleri bir adım öteye götürecek birçok ürün ve hizmeti de önümüzdeki zaman zarfında yine uygun kampanyalarla sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketi Türk Telekom olarak esnaf ve sanatkârlarımızın gerek pazarlama gerek iletişim ihtiyaçları için yenilikçi ve ekonomik yaşamlarını kolaylaştırıcı çözümler üretmeye devam edeceğiz.”

Esnafa Özel Tarife’de yer alan ihtiyaca uygun dakika paketi seçilerek, paket dakikaları kapsamında istenilen yöne kullanılabiliyor. Esnaflar, seçtikleri pakete göre şehir içi, şehirlerarası, cep telefonları, 444’lü numaralar ve birinci kademe yurtdışı sabit numaralarla 250 dakikadan 3000 dakikaya kadar uzanan sürelerde konuşabilecek. Esnafa Özel Tarife kapsamında vergiler dahil ayda 29.99 TL’ye 250 dakika, 39.99 TL’ye 450 dakika ve 69.99 TL’ye 3000dakika olmak üzere üç ayrı paket seçeneği bulunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın