THY CEO’su tecrübelerini gençlerle paylaştı

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Liderlik ve Girişimcilik Programı”nın bu haftaki konuğu Türk Hava Yolları CEO’su Doç. Dr. Temel Kotil oldu.

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürütülen Liderlik ve Girişimcilik Programı her hafta yeni bir CEO’yu ağırlamaya devam ediyor. İş dünyasının liderleri, deneyimlerini ve başarı sırlarını yönetici adayları ve girişimcilerle paylaşıyor.

İlk dersi Eczacıbaşı Holding CEO’su Dr. Erdal Karamercan’ın verdiği programın bu haftaki konuğu Türk Hava Yolları CEO’su Doç. Dr. Temel Kotil oldu. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketinin CEO’su olarak en önemli başarı sırlarından birinin hedeflerine sıkı sıkıya bağlı kalmak olduğunu belirten Temel Kotil katılımcılara şöyle seslendi:

“Global bir oyuncuyum demek çok farklı bir şey, bunu diyebildiğiniz zaman önünüze bir dizi hedef koyuyorsunuz ve bu hedeflere sıkı sıkıya bağlı kaldığınızda başarıya ulaşabiliyorsunuz. Önünüze ulaşılabilir hedefler koyun ama arka planda her zaman ‘en iyi ve en güçlü’ nasıl olabilirim diye düşünün. İşinizle dünyaya açılamıyorsanız bile gönül olarak Türkiye’nin dışına çıkmaya çalışın. Biz şirket olarak bunu yaptık ve Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olmayı başardık”.

Konuşması sırasında Türkiye’nin büyüyen ekonomisine ve bu büyümenin çok önemli fırsatlar getirdiğine de değinen Temel Kotil, gençlere bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi ve “Türkiye’den önümüzdeki dönemde global CEO’ların çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

Liderlik ve Girişimcilik Programı’nın 15 Mart’ta konuğu, Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır olacak. Program kapsamında, ALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve TTNET CEO’su Abdullah Orkun Kaya’nın yanı sıra Deloitte Academy Direktörü Fazıl Oral ve Boğaziçi Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker gibi deneyimli isimler de ders verecek.

Liderlik ve Girişimcilik Programı Takvimi

15 Mart – Burak Başarır
22 Mart – Ali Haydar Bozkurt
29 Mart – Prof. Dr. Ayşegül Toker
5 Nisan – Fazıl Oral
12 Nisan – Abdullah Orkun Kaya

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir