Tivibu’dan Yerli Film Şenliği

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, sinemaseverlere güzel bir yaz sürprizi hazırladı. Tivibu, 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapacağı “Yerli Film Şenliği” ile aralarında “Hokkabaz”, “Vizontele”, “Kurtuluş Son Durak”, “Sen Kimsin?” gibi yapımların da bulunduğu, Türk sinemasının son dönemine damgasını vuran 30 filmi sinemaseverlerle buluşturacak. Tivibu Ev ve Tivibu Web servislerinin tüm üyelerine hediye olarak sunulacak olan “Yerli Film Şenliği” ile sinema dolu bir yaz yaşanacak.

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu bu yaz sinemaseverleri ekran başına davet ediyor. Sinemaseverlere zengin bir film arşivi sunan, “Durdur İzle”, “Geri Al İzle” gibi gelişmiş özelliklerle farklı bir seyir deneyimi yaşatan Tivibu, yepyeni bir hizmetle yaz aylarına renk katıyor.

En yeni ve en popüler filmlerin adresi olan Tivibu, 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapacağı “Yerli Film Şenliği” ile Türk sinemasının son dönemine damgasını vuran filmleri sinemaseverlerle buluşturacak. Kampanya boyunca, 15 günde bir yenilenen filmlerle toplamda 56 film yayınlanacak. Bu filmlerin arasında son dönem Türk sinemasının en başarılı örneklerinin yanı sıra, Yılmaz Güney’in “Yol” ve “Sürü” gibi klasikleşmiş başyapıtları da yer alacak.

Tivibu’nun “Yerli Film Şenliği” listesinde, gösterime girdiği tarihlerde en çok ses getiren filmler yer alıyor.

Cem Yılmaz’ın hem yönettiği hem de başrolünde oynadığı 2006 tarihli “Hokkabaz”; gösterime girdiği 2001 yılında büyük gişe başarısı yakalayarak Türk sinemasının dönüm noktalarından biri olan “Vizontele”;  Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği bir başka komedi filmi olan “Neşeli Hayat”; Yusuf Pirhasan’ın yönettiği, geçtiğimiz yılın en çok beğenilen filmleri arasında bulunan “Kurtuluş Son Durak”; Tolga Çevik’in başarılı performansıyla beğeni toplayan, 2012’nin en iyi komedilerinden biri olan “Sen Kimsin?”; Ömer Vargı’nın yönettiği, senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı, başrolünde ise Şener Şen’le Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı 2007 tarihli “Kabadayı” ve başrolünde Ata Demirer’in yer aldığı 2008 tarihli “Osmanlı Cumhuriyeti”, Tivibu’nun “Yerli Film Şenliği” kapsamında gösterilecek filmlerden sadece birkaçı…

Tivibu’nun “Yerli Film Şenliği”, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Tivibu Ev ve Tivibu Web servislerinin tüm üyelerine açık olarak gösterilecek. Tivibu üyeleri kendilerine hediye olarak sunulan filmlere “Seç İzle” servisinin altında bulunan “Yerli Film Şenliği” klasöründen ulaşabilecekler.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir