TomTom’un haritaları 44 milyon kilometreye ulaştı

TomTom (TOM2) bugün tüm dünyada kurumsal müşteriler için kapsamanın genişlediği ve özelliklerin geliştirildiği harita güncellemelerini duyurdu. TomTom’un dünya haritası veritabanı şimdi 44 milyon kilometreyi ve 4.2 milyar insanı içeriyor. TomTom, 126 ülke için navigasyonla tam gezilebilir bir kapsama sunuyor.

TomTom Haritalar Genel Müdürü Charles Cautley konu ile ilgili şunları söyledi: “TomTom, yarım milyon kilometreden daha fazla yol eklenmesi ile küresel harita kapsama alanını genişletmeye devam ediyor. Navigasyon, coğrafi kodlama ve diğer konum tabanlı servisleri destekleyen yeni küresel harita güncellemeleri sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Küresel harita gelişimi şunları kapsıyor:

  • Arnavutluk ve Senegal için gezilebilir, turn-by-turn haritalarının lansmanı
  • Berlin, Londra, New York, San Francisco ve Toronto için kaldırım, bahçe yolu ve araçla girilemeyen yollar gibi ilk yaya haritası
  • Andorra, Danimarka, Hong Kong, Polonya, Portekiz, Slovakya ve İsviçre’de daha iyi coğrafi kodlama ve navigasyon sağlamak için sunulan Adres Noktaları
  • Avrupa’da toplam bölgesel kapsamayı 58 milyona ulaştıran ilave 10 milyon Adres Noktası.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir