Trafik yoğunluğuna araç takip desteği

Araç takip ve filo yönetim sistemi sektörüne getirdiği ilkler ve yenilikler ile sektör öncüsü olan FiloTürk, Türkiye’nin trafik yoğunluk haritasını on-line olarak kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

81 ilin on-line trafik bilgisinin FiloTürk Araç Takip Sistemleri’ne entegre edilmesiyle elde edilen harita sayesinde şirketler araçlarını mevcut trafik üzerinde izleyebiliyor ve saha operasyonunu trafik bilgisine göre düzenleyerek zamandan, işgücünden ve akaryakıttan tasarruf ediyor.

Türkiye’nin ilk araç takip sistemi ile on-line trafik entegrasyonu

Araç takip sistemlerinin sektör ve teknoloji lideri FiloTürk, 81 ilin on-line trafik bilgisini FiloTürk Araç Takip Sistemleri’ne entegre etti.

Şirketlerin verimliliğini arttırmak ve trafiğe dayalı operasyonel yönetim gerektiren uygulamalar için geliştirilen entegrasyon sayesinde operasyon yöneticileri sahadaki iş organizasyonlarını trafik yoğunluğuna göre düzenleyebiliyor ve önemli ölçülerde tasarruf sağlayabiliyor.

FiloTürk tarafından sunulan sistem, Türkiye’nin İlk Araç Takip Sistemi ile On-Line Trafik Entegrasyonu olma özelliğini taşıyor.

Hem trafik azalıyor hem de firmalar kazanıyor

Sahadan elde edilen konum bilgilerinin değerlendirilmesi ile Türkiye çapında on-line trafik bilgisi elde ediliyor. On-line trafik bilgisi, dakikada bir kez güncelleniyor ve gerek anlık operasyonlar gerekse de günlük ve haftalık organizasyonlar elde edilen trafik bilgisine gore etkili şekilde yönetilebiliyor.

Sistem ile araçlarını yöneten firmaların zaman, personel ve akaryakıttan elde ettiği tasarrufun operasyonel giderlerinin %8’ine kadar ulaştığını belirten FiloTürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu: “FiloTürk’ün sahada işlevsel olan araç sayısının fazlalığı ve düzenli veri iletişimi sayesinde doğru ve anlık bilgileri son kullanıcıya iletiyoruz. FiloTürk müşterileri bu bilgilere kullanmakta oldukları sistemden erişerek araçlarını mevcut trafik üzerinde izleyebiliyor. Saha operasyonunu trafik bilgisine gore düzenleyen operasyon yöneticileri hem zamandan hem işgücünden hem de akaryakıttan tasarruf ediyor. İş organizasyonu ve yönetimi mevcut trafik bilgisine gore düzenlendiğinde trafik yoğunluğu da kontrollü olarak azalacaktır. Büyük şehirlerde ve özellikle İstanbul’daki uygulama ile sürücülerin de günlük performansı artmaktadır” dedi.

Sistem ne sağlıyor?

  • FiloTürk Araç Takip Sistemi kullanıcıları araçlarını mevcut trafik bilgisi ile birlikte izleyebiliyor.
  • Yoğunluk bilgisine göre iş yönlendirmelerini gerçekleştiren firmalar daha hızlı ve etkin iş yapabiliyor.
  • Trafik yoğunluğuna göre işini yöneten firmaların akaryakıt giderleri düşüyor.
  • Trafik bilgisine göre yönlendirilen işlerde trafikte harcanan zaman en aza indirilerek işletim giderleri düşürülüyor.
  • Firmaların trafik kontrolü sayesinde işlerini düzenlemeleri ile trafik yoğunluğu azalıyor.
  • FiloTürk Araç Takip Sistemleri ile bütün Türkiye doğru trafik bilgisine istediği yerden istediği detayda erişebiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın