Trend Micro Mobile Security 3.0’ı Barselona’da tanıttı

Facebook üzerinde yoğunlaşan kişisel mahremiyet endişeleri ve bir milyondan fazla zararlı Android uygulamalarına karşı Trend Micro, en gelişmiş mobil güvenlik çözümünü duyurdu.

Tüketicilerin dijital bilgi güvenliği konusunda dünya lideri Trend Micro, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının tüm endişelerini gidermek için Trend Micro Mobile Security 3.0’ı piyasaya tanıttı. Trend Micro’nun kişisel mobil güvenlik alanındaki üçüncü nesil çözümü, kullanıcıların Facebook üzerinde yaşadığı veri kaybı korkusunu yok ederek, dijital yaşamlarını güvenle geçirmelerini sağlıyor. Yeni sürüm çok daha hızlı zararlı yazılım taraması yaparken, kullanıcı verilerini Trend Micro’nun güvenli bulutunda yedekleyebiliyor.

“Android tehditleri son 12 ila 18 ayda inanılmaz bir hızla arttı. Şu anda Google Play Store da dahil olmak üzere dünya çapındaki uygulama mağazaları ve web sitelerinde 350 binden fazla zararlı Android uygulaması bulunuyor.” diyen Trend Micro’nun küresel tüketici mobil bölümünün başında yer alan Khoi Nguyen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tahminlerimize göre 2013 yılı sonunda, en azından bir milyon zararlı yazılım ve yüksek riskli Android uygulaması kullanıcıları tehdit edecek.”

680 milyon kişi Facebook’a mobil cihazlardan bağlanıyor

Ne yazık ki kullanıcıların tek endişesi zararlı uygulamalar değil. Bir milyarın üzerindeki aktif Facebook kullanıcılarının 680 milyonu mobil cihazlarını kullanarak sosyal ağa bağlanıyor. Birçok insan için Facebook’a bağlanmanın tek yolu mobil cihazlardan geçiyor. Tüm bunların yanında dev sosyal ağ yakın zamanda güvenlik ayarlarını güncelledi ve tüketici raporlarına göre, Facebook kullanıcılarının üçte biri, gizlilik ayarlarıyla ilgili hiçbir bilgi sahibi değil, bugüne kadar bu ayarlarda hiçbir değişiklik yapmamışlar ya da herkesle her şeyi paylaşmışlar. Bu durum, Facebook üzerinden veri sızdırılmasının çok ötesinde gizlilik endişesi yaratıyor.

Trend Micro’nun bedava uygulamasıyla kişisel verilerinizi koruyun

Ortaya çıkan güvenlik açığını kapamak için Trend Micro, uygulama mağazalarında şimdiden yerini alan Trend Micro Privacy Scanner’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Bedava olarak kullanıma açılan uygulama, özellikle Facebook için tasarlanırken, kişisel verilerin korunmasında fazladan bir katman oluşturuyor. Trend Micro Privacy Scanner, kullanıcıların Facebook ayarlarını analiz ediyor ve kişisel verilerin daha iyi korunmasına yönelik değişiklikler hakkında önerilerde bulunuyor. Tek bir tıklamayla kullanıcılar, Facebook sayfa ayarlarını görüntüleyebiliyor ve kişisel, mahrem bilgilerinin kontrolüne ulaşarak dijital ve kişisel güvenliklerini artırabiliyorlar.

Mobil cihazlardaki verilerinizi Trend Micro’nun güvenli bulutunda saklayın

Mobil cihazlardaki güvenlik risklerini ortadan kaldıran Trend Micro Mobile Security, tüm özelliklerinin yanında kullanıcılara mobil yedekleme ve kurtarma özelliği de sunuyor. Bağımsız bir uygulama olarak da yer alan bu özellik sayesinde, yedeklenen verilerin Trend Micro’nun güvenli bulut sistemine entegrasyonu sağlanıyor. Kişi rehberi, resimler, videolar, müzikler, kısa mesajlar, çağrı geçmişi ve takvim girişleri otomatik olarak Mobile Backup and Restore ile yedekleniyor. Buna ek olarak, yeni tarama motoru sayesinde daha hızlı ve etkili koruma sağlanıyor.

Yeni mobil uygulamadaki değişikliklerden söz eden Nguyen, “Kullanıcı ara yüzünü yeniden tasarlayarak daha kullanıcı dostu hale getirdik. Yeni sürüme birçok muhteşem özellik ekledik ve AV-Test’ten alınan en yeni sonuçlara göre, Trend Micro tarafından piyasaya sunulan güvenlik çözümü endüstrinin zirvesinde yer aldı.” dedi. Kullanıcıların basitlik ve kendilerini güvende hissetmek istediğine değinen Nguyen, “Trend Micro Mobile Security’nin son sürümüyle her iki talebi bir potada eriterek müşterilerimizin dijital yaşamlarından güvenle keyif almalarını sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir