TTNET ve Avea’dan yeni ödeme sistemi

TTNET ve Avea, Mobilexpress adlı yeni bir ödeme sistemi kurduklarını duyurdu. Yeni sistemle hem TTNET ve Avea aboneleri hem de diğer operatör müşterileri güvenli ödeme yapabilecek. Sistem e-ticaret sitelerinden alışveriş için de kullanılabilecek.

Mobilexpress ödeme sistemiyle ilgili olarak TNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, şu açıklamayı yaptı: “Ağustos ayında, TTNET Ödeme servisimizi müşterilerimizin hizmetine sunduk. TTNET Ödeme servisimiz ile TTNET’liler internet üzerinden yaptıkları alışverişlerin karşılığını TTNET faturalarına yansıtabiliyor, internetten aldıkları tüm hizmetlerin ödemelerini tek bir fatura ile gerçekleştirebilmenin ve güvenli alışverişin keyfini yaşıyorlar. Avea ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle ödeme sistemleri alanındaki ikinci servisimizi hizmete sunuyoruz. TTNET Ödeme servisinden sonra TTNET ve Avea Mobilexpress platformu ile ödeme servislerimize bir yenisini daha eklemiş olduk. TTNET’liler bu hizmetimizle, TTNET faturalarını tek bir mesaj atarak ödeyebilecek ya da TTNET internet sitesinden ve Online İşlem Merkezi’nden hızlı ve güvenli bir şekilde ödemelerini yapabilecek. Anlaşmalı e-ticaret firmalarının internet sitelerinden alışveriş yaptıklarında, sadece cep telefonu numaralarını girerek ödemelerini hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilecek.”

Ödeme servisleri alanında, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalarına devam edeceklerini belirten Kaya, ”Tivibu için geliştirdiğimiz TV alışverişi uygulamamızı da çok yakında hizmete sunacağız. Dijital inovasyona dayalı çözümlerin ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynadığına inanıyoruz. İş ortaklarımız ve girişimcilerle birlikte çalışarak ülkemizi yeni dijital çözümler ile tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi.

TTNET ve Avea Mobilexpress’in banka, operatör ve cihaz bağımsız altyapısını geniş kitlelere ulaştırırken; sunulan özel avantajlarla da müşterilerine farklılık yaratmayı hedeflediklerini belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir de, ”Teknolojiyle birlikte mobilleşen yaşamlarımızda tüm işlerimizi en pratik ve en hızlı şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü, günümüzde en değerli hazine zaman. Dolayısıyla, internet kullanıcıları, alışveriş, ödeme gibi ihtiyaçları için online işlemleri tercih ediyor. Giderek ciddi bir büyüme gerçekleştirdiği gözlenen e-ticaretteyse en önemli konulardan biri yapılan ödeme işlemlerinin güvenilirliği. Bu kadar çok işlemin yapıldığı bir ortamda, ödemeler konusunda çok güvenilir bir platformun varlığının, mobil kullanıcıların hayatını en çok kolaylaştıracak çözümlerin başında geliyor” şeklinde konuştu.

Akdemir açıkmasına şöyle devam etti: “Bu kapsamda, TTNET ve Avea olarak kullanıcılara sunduğumuz yeni hizmetimiz Mobilexpress ile internetten alışveriş ve ödeme işlemlerinde; artık çok daha hızlı, kolay ve ‘güvenli’ bir dönemin kapılarını aralıyoruz. Kullanıcıların ödemelerini de yapabilecekleri bu platform sayesinde hem zamandan hem ulaşımdan tasarruf sağlanacak.”

Avea’nın kuruluşundan bu yana her türlü proje ve çalışmada ilk hedeflerinin daima müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak olduğuna da dikkat çeken Akdemir; “İşbirliklerimizde ve geliştirdiğimiz her türlü uygulama ve projede en temel amacımız her zaman müşterilerimize sağlayacağımız kolaylık olmuştur. Özellikle Avea’daki akıllı cihaz penetrasyonunun artmasıyla, müşterilerimizdeki kullanım alanlarının çeşitlendiğini gözlemliyor ve tüm ihtiyaçlarına yönelik hizmetler geliştiriyoruz. Bu noktadan hareketle, NFC ve mobil ödeme sistemlerinde Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdik. 2010 yılında hayata geçirdiğimiz Avea Mobil Ödeme servisimiz 2.000’i aşkın üye işyerinde geçerli olup, şu ana kadar 2 milyonu aşkın müşterimiz tarafından kullanıldı. Önümüzdeki dönemde de sunduğumuz servisin kapsamını büyütmeyi ve daha fazla müşterimize ulaşmayı hedefliyoruz.”

Avea ve TTNET aboneleri fatura ödemeleri ya da TL yüklemelerini gerçekleştirmek istediklerinde; işlemlerini bu yeni sistem sayesinde sadece SMS ile tamamlayabiliyorlar.

TTNET aboneleri, cep telefonlarından TTNET boşluk 10 haneli abone hesap numaralarını; Avea aboneleri ise AVEAFATURA yazıp 3570’e göndererek, faturalarını sadece saniyeler içinde cep telefonlarını kullanarak ödeyebilme konforunu yaşıyorlar.

Aboneler aynı zamanda Online İşlem Merkez’lerinde de fatura öderken TTNET ve Avea Mobilexpress ile hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerini tamamlayabilme olanağına da kavuşuyorlar.

TTNET ve Avea Mobilexpress, Avea’nın faturasız hat sahiplerine de bir ayrıcalık sunuyor. Faturasız hat sahibi Avea aboneleri yine cep telefonlarından yüklemek istedikleri TL miktarının kodunu (Örnek: Avea10, Avea15 veya Avea20) yazarak 3570’e gönderecekleri SMS ile her an, her yerde hatlarına TL yükleyebilme ayrıcalığına sahip olacaklar.

Kullanıcılar TTNET ve Avea Mobilexpress’e www.mobilexpress.com.tr adresinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki ödeme sayfalarından; iPhone uygulaması üzerinden veya Müşteri Hizmetleri’ni arayarak üye olabiliyorlar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir