TTNET’e İnnova imzalı raporlama sistemi

TTNET, tüm BT operasyonlarını raporlayan ve üst yönetim düzeyindeki karar alma süreçlerine destek olacak gerçek zamanlı raporlama sistemine, İnnova ve HP imzası ile geçiş yaptı.

‘Service Excellence’ programı dahilinde, HP IT Performance Suite (ITPS) ile tüm BT operasyonlarını tek çatı altında toplamayı hedefleyen TTNET için İnnova, hem BT operasyonlarına, hem de üst yönetim düzeyindeki stratejik karar alma süreçlerine destek olacak yeni bir raporlama projesi gerçekleştirdi. İnnova’nın uzmanlığı ile hayata geçirilen proje sayesinde TTNET uçtan uca bir raporlama çözümüne sahip oldu.

TTNET Bilgi Teknolojileri Operasyon Direktörü Abdullah Kafalıer, “TTNET bu proje sayesinde, yatırımlarına yön verecek bir karar destek sistemine ve ITIL uyumlu BT süreçlerine kavuştu” dedi.

Karar alma süreçleri kısaldı

Kafalıer, bu projeyle birlikte şirket içinde bazı kullanıcı alışkanlıklarını ve süreçlerini de değiştirmiş olduklarını ifade ederken, insan faktörünün işe dahil olduğu noktaların en zorlu kısımlar olduğunu söyledi. Abdullah Kafalıer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir diğer zorluk ise ürünlerin uygulama çalışmaları sırasında doğan versiyon farklarıydı. HP’nin doğrudan işe dahil olması ve verdiği destek ile bunları da kolayca aştık. Uçtan uca İnnova ve HP ile çalışmanın avantajlarını bu projede yaşadık. Bu projeden beklentimiz, bugün birkaç gün geriden takip edebildiğimiz tüm süreçleri günlük olarak takip edebilmek ve kararların zamanında alınabilmesini sağlayabilmek. Bu raporlama araçları bize daha proaktif bir yaklaşım getiriyor. Bu sayede servis hızımızı ve kalitemizi artırmayı hedefliyoruz.”

Uçtan uca raporlama

TTNET Bilgi Teknolojileri Operasyon Bölümü Servis Güvencesi Yöneticisi Okan Karadağ ise, “Bizim ortamımızda kurulu olan mevcut performans uygulamaları, kendi içlerinde ayrı ayrı raporlama yapan sistemlerdi. Ancak operasyonel yönetimi tam olarak sağlayabilmek için bunları uçtan uca izleyebilmeniz ve raporlayabilmeniz gerekiyor. Verinin de iyi bir şekilde tekilleştirilmesi gerekiyor. Bu ihtiyaca en hızlı yanıtı ise SHR ve XS ürünleriyle aldık” şeklinde konuştu.

TTNET raporlama projesi ile elde edilen önemli getiriler;

• Raporlama sistemi emsallerine göre çok kısa bir sürede hayata geçirildi.
• BT operasyonlarındaki her türlü veriden anlık raporlar elde edebilme imkânı sağlandı.
• İnnova’nın bilgi birikimi sayesinde fonksiyonel süreçlere geçiş kolayca gerçekleştirilebildi.
• Müşteri Takip Sistemi’nin (MTS) hem operasyonel hem de stratejik olarak raporlanması sağlandı.
• Üst yönetim kademesi için kapsamlı ama kolay anlaşılır raporlar hızla elde edilmeye başlandı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir