Türk Telekom Grubu’nda iki önemli atama

Türk Telekom Grubu’nda iki yeni atama gerçekleşti. Türk Telekom Organizasyonel Gelişim Direktörlüğü görevine Tuba Buldu Arıkan atanırken, Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörlüğü görevine Saynur Önen getirildi.

Türk Telekom açıklamasına göre, Türkiye’nin öncü iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom Grubu’nda iki yeni atama gerçekleşti. Tuba Buldu Arıkan, yeni görevinde Organizasyon Tasarımı ve Geliştirme, İş Süreçleri Yönetimi ve Sürekli İyileştirme, Süreç Yayılımı ile İnsan Kaynakları Dönüşüm ve Proje Yönetimi süreçlerinden sorumlu olacak.

Saynur Önen ise Türk Telekom Akademi bünyesinde yer alan Eğitim ve Gelişim Faaliyetlerinin yanı sıra Kariyer Yönetimi, Yetenek ve Yedekleme Yönetimi ile Performans Yönetim süreçlerini yönetecek. Önen, aynı zamanda eğitim teknolojileri ve eğitim içeriğinin geliştirilmesi ile Agile Studio’nun Yönetimi’nden de sorumlu olacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tuba Buldu Arıkan, kariyerine 2001 yılında Garanti Sigorta Grup’ta başladı. 2005-2007 yılları arasında Deloitte Consulting’de Kıdemli Danışman olarak görev yaptıktan sonra telekomünikasyon sektörüne geçiş yapan Arıkan, 2007 yılından günümüze kadar Turkcell Grup’ta İK İş Ortağı, Ücret ve Yan Haklar Müdürlüğü de dahil olmak üzere farklı yönetsel roller üstlendi. Arıkan, son olarak Turkcell Grup Organizasyonel Gelişim ve Süreç İyileştirme Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde tamamlayan Saynur Önen, kariyerine Eczacıbaşı Holding’te Eğitim ve Gelişim alanında başladı. AXA Sigorta’da İnsan Kaynakları ve İç İletişim alanında devam eden Önen, Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak 2003-2007 yılları arasında Turkcell Akademi’de Yetenek ve Yönetim Gelişim Müdürlüğü görevini sürdürdü.

Önen, 2007 yılından günümüze kadar ise Bankacılık Akademisi Direktörü olarak Yapı Kredi Bankası ve iştiraklerinde Akademi’nin kurulması, tüm eğitim ve gelişim süreçleri, yetenek ve yedekleme yönetiminde sorumlu olarak görev yaptı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir