Türk Telekom International en iyi taşıyıcı

Türk Telekom International (TTI), Küresel Taşıyıcı Ödülleri’nde (Global Carrier Awards) “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Veri ve Toptan Ses Taşıyıcısı” unvanını aldı.

Türk Telekom International açıklamasına göre TTI, toptan telekom sektörünün en büyük ve en prestijli ödül etkinlikleri arasında yer alan Küresel Taşıyıcı Ödüller’inde iki önemli başarı elde etti.

Amsterdam’da 4 Kasım’da düzenlenen ve uluslararası toptan telekomünikasyon sektörünün en önemli etkinliği olan Küresel Taşıyıcı Ödülleri’nde “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Veri ve Toptan Ses Taşıyıcısı” seçilen şirket, aynı zamanda “Orta Doğu’nun En İyi Projesi” ödülünü kazandı.

TTI, söz konusu unvanı bu yıl uyguladığı yenilikçi ve vizyoner gelişim stratejisi ile elde ederken, “Orta Doğu’nun En İyi Projesi” ödülünü ise Orta Doğu ile Avrupa arasındaki telekom trafiği için Süveyş Kanalı’nı devre dışı bırakan alternatif bir karasal güzergah sağlayan, “Alternatif Orta Doğu ve Avrupa Güzergahı (AMEER)” projesiyle aldı.

TTIl Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Öztelcan, Orta ve Doğu Avrupa’nın “En İyi Toptan Taşıyıcısı” unvanını 2 yıl üst üste kazanmaktan ve çalışmalarının uluslararası telekomünikasyon camiası tarafından takdir edildiğini görmekten büyük bir onur duyduklarını belirterek, “Bu ödül markamızın gücünün ve hizmette mükemmeliyete verdiğimiz önemin bir kanıtıdır” açıklaması yaptı.

Öztelcan, “Türkiye’yi veri ve ses trafiğinin merkezi yapma kararlılığımızdan hareketle komşularımızın Batı Avrupa’ya ve tüm dünyaya ulaşmasını sağlamak için yeni pazarlara yoğun biçimde yatırım yapıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Jüri, Türk Telekom International’ın söylemi ve imajıyla benzersiz bir kimlik geliştirdiğini ve alışılagelenin ötesinde fikirleriyle gurur duyduğunu belirtti.

Ödül programında rekor sayıdaki 160 katılımcı arasından kazananları seçmeyi kolaylaştırmak için, jürinin en üst derecede tarafsız davranmasını sağlayan yapılandırılmış bir puanlama yöntemi kullanıldı.

Bu yeni not verme sistemi taşıyıcıların girişimlerinin gayet somut bir biçimde değerlendirilmesini ve ilgili projenin bütün yönleriyle ele alınmasını mümkün kılıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir