Türk Telekom, kulüp kredi anlaşması imzaladı

Türk Telekom, 14 bankanın katılımıyla 420 milyon avro ve 380 milyon dolar tutarında bir kulüp kredi anlaşması imzaladı.

Türk Telekom tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şirketimiz 20 Kasım 2015 tarihinde 14 bankanın katılımı ile 420 milyon avro ve 380 milyon dolar tutarında, 3 yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 5 yıl vadeli, mevcut borçların refinansmanı ve genel çalışma sermayesi amaçlı bir kulüp kredi anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Kredi faiz oranı yıllık Euribor / Libor + yüzde 1,80 olarak belirlenmiştir.”

Açıklamada, anlaşma kapsamında, Bank of America Merrill Lynch’in, Koordinator (Coordinator) olarak, Bank of China, BNP Paribas Fortis, Citibank, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JPMorgan, Mediobanca, Mizuho, Societe Generale, Sumitomo Mitsui Banking Corporation ve The Bank of Tokyo-Mitsubishi’nin Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici Bankalar (Mandated Lead Arranger) olarak ve Deutsche Bank’ın ise Kreditör (Lender) olarak görev aldığı belirtildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir