Türk Telekom, Networks Yönetim Kurulu’nda

Avrupa Birliği’nin haberleşme ve ICT alanlarındaki liderliğini sürdürmek, stratejilerini belirlemek ve raporlarını Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’na sunmak üzere birçok teknoloji platformu tek çatı altında birleşti. Yeni şekillenen Networks Teknoloji Platformu’nun Yönetim Kurulu’na, Türk Telekom adına Doç. Dr. Mustafa Ergen seçildi.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, dünya teknoloji sektöründe yine ses getirecek bir gelişme kaydetti. Avrupa Birliği’nin haberleşme ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında lider olma hedefini destekleyerek, bilgi teknolojileri stratejileri konusunda tavsiye veren ve raporlarını Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’na sunan Networks Teknoloji Platformu’nun Yönetim Kurulu’na Türk Telekom adına, Türk Telekom Grubu’nun gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri şirketi Argela’dan Doç. Dr. Mustafa Ergen seçildi.

Deutsche Telekom, DOCOMO, Telecom Italia, Telefonica, Orange, Telenor, Ericsson, Alcatel-Lucent, NEC, NSN, Huawei gibi kuruluşların yer aldığı Yönetim Kurulu’na seçilen ilk ve tek Türk firması olan Türk Telekom, TÜBİTAK ve diğer sektör şirketleri ile Avrupa Birliği’nde etkin çalışmalar yürütmeyi planlıyor.

Türk Telekom, 5G haberleşme altyapısında ve Horizon 2020 Programı çerçevesinde verilecek hibe fon bütçesinin yüzde 21’lik kısmına ait araştırma alanlarını adresleyen konularda, Avrupa Komisyonu’na sunulacak proje çalışmalarında Türkiye’nin katkı verici ve yönlendirici olması konusunda faaliyetler yürütecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir