Türk Telekom, şikayet cevaplamada lider

Bağımsız şikayet yönetim sitesi sikayetvar.com’un “2012 GSM Sektörü ve Telekomünikasyon Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri” çalışmasına göre Türk Telekom, şikayet yönetiminde telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi seçildi.

sikayetvar.com tarafından 2011 yılından bu yana yapılan çalışmada; 2012 yılının tüm dönemlerini lider tamamlayan Türk Telekom, 2013 yılının ilk çeyrek değerlendirmesinde de 58.84 puanla yine birinci sırada yer almıştı.

Temmuz 2013 itibariyle açıklanan 2. çeyrek değerlendirme sonuçlarında da aynı başarı grafiğini devam ettiren Türk Telekom, en yakın rakibini 4 puanı aşan bir farkla geçerek 60,15 puanla liderliğini korudu.

Değerlendirme sürecinde, sikayetvar.com’da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi unsurlar göz önüne alındı. Ayrıca, müşteriler tarafından şikayet yayımlandıktan en az üç gün sonra şikayet sahibi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeren algısal veriler de dikkate alındı. Müşterilerin süreçten memnuniyetleri ve ürün ya da hizmeti aynı firmadan yeniden satın alma eğilimleri de ölçülerek puanlamaya dahil edildi.

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz bu başarının ekip çalışmasının sonucu olduğunu belirterek “Türk Telekom olarak müşterilerimizden ulaşan her türlü görüş ve talebi bir fırsat olarak görüyor, müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda onlara katma değer sağlamak için çalışıyoruz. Bu değerlendirme ile yaptığımız çalışmalar neticesinde şikayet çözüm süremizin kısaldığı ve memnuniyet oranının arttığını görüyoruz. Müşterilerimize daha da iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm ofis ve çağrı merkezi yöneticileri ve çalışanları, 2013 yılını da lider olarak tamamlama hedefiyle özenli çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir