Türk Telekom, Sosyal Güvenlik Primi’nde yine önde

2009 ve 2010 yıllarında Türkiye’nin en yüksek sosyal güvenlik primi ödeyen şirketi, 2011’de en çok prim ödeyen iki şirketten biri, sektöründe ise birinci olan Türk Telekom, 2012 yılında da Türkiye’nin en çok sosyal güvenlik primi ödeyen 2. şirketi ve telekomünikasyon sektörünün birincisi oldu.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, teknoloji ve altyapı yatırımları ile birlikte istihdama katkısını da hız kesmeden sürdürüyor. 21 bin 500’ü aşkın çalışanı bulunan Türk Telekom, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanan “2012 Yılında En Yüksek Prim Ödeyen ve Prim Borcu Bulunmayan İşverenler” listesinde 212 milyon 474 bin 692 TL ile ikinci sırada yer aldı.  Türk Telekom 2009 ve 2010 yıllarında Türkiye’nin en yüksek sosyal güvenlik primi ödeyen şirketi, 2012 de ise en yüksek prim ödeyen iki şirketinden biri olmuştu.

Ödül töreninde konuşan Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek, Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, her yıl Türkiye’nin en çok sosyal güvenlik primi ödeyen şirketleri listesinde her yıl ilk sıralarda olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Katma değerli ürün ve servislerle müşterilerimiz için, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla içinde yaşadığımız toplum için, yatırımlarımızla da ülkemiz için değer yaratmak hedefiyle çalışıyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak 81 ilde 21 bin 500’ü aşkın çalışanımızın gücüyle Türkiye’nin her köşesine en ileri teknolojileri götürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemize yetişmiş insan gücü kazandıran şirketler listesinin başlarında yer almanın onurunu yaşıyoruz. Türkiye’nin en yüksek sosyal güvenlik primi ödeyen şirketlerinden biri olmamız, istihdam alanındaki öncülüğümüzü, ülke ekonomisine olan katkımızı göstermesi açısından da önem taşıyor. Her alanda Türkiye için değer yaratacak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir