Türk Telekom, TTNET’e verilen cezayı ödedi

Türk Telekom, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) TTNET’e daha önce verdiği para cezasının bugün ödendiğini, söz konusu ceza kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle en kısa sürede dava açılacağını duyurdu.

Türk Telekomünikasyon AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şirketin bağlı ortaklığı TTNET AŞ nezdinde BTK tarafından yürütülen ve borcunu ödemeyen abonelere uygulanan iptal süreçlerine ilişkin soruşturma neticesinde 23 Temmuz 2014 tarihli Kurul Kararı ile toplam 30 milyon 466 bin 76,42 TL idari para cezası verildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Konu ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda; ceza, erken ödeme indiriminden yararlanılarak ve dava haklarımız saklı tutularak 22 milyon 803 bin 20,53 TL olarak bugün ödenmiş olup, söz konusu kararın yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle en kısa sürede dava açılmasına karar verilmiştir” ifadelerine de yer verildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir