Türk Telekom’dan enerji tasarrufuna destek

Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, 81 ildeki tüm ofislerinde 1 saat süreyle bilgisayar monitörleri ile yazıcıları kapatarak enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Türk Telekom açıklamasına göre, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hedefiyle ofis uygulamaları ve iş süreçlerini sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştüren şirket, bu sürece tüm çalışanlarını, tedarikçilerini ve müşterilerini dahil ediyor.

Bu çerçevede, Dünya Çevre Günü’nde enerji tasarrufu konusuna dikkati çekmeyi hedefleyen Türk Telekom, tüm ofislerinde 1 saat boyunca bilgisayar monitörleri ve yazıcıları kapatacak.

Etkinlik sonucunda, yaklaşık 6 bin 315 kilovat saat enerji tasarrufu sağlanacak. Günün önemine dair farkındalık yaratmak amacıyla tüm Türk Telekom çalışanlarının bilgisayar ekranlarında iklim değişikliğine yönelik özel içerikler de yer alacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir