Türk Telekom’dan yeni gençlik markası: Selfy

Türk Telekom, yeni gençlik platformu markası “Selfy”yi gençlerle buluşturdu. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket, “Selfy” markası ile gençlerin kendi yaşam tarzlarını, tercihlerini, zevklerini iletişime gönüllerince yansıtmalarına imkân verecek yeni bir dünyanın kapılarını gençler için açtı.

Bu yeni dünyada 25 yaş ve altındaki gençler, hayatlarına nasıl yön vermek istiyorlarsa iletişim ve eğlence tercihlerini de o yönde kişiselleştirebilecek. Böylece gençler yeni, canlı ve dinamik bir iletişim dünyasına adım atacak.

Yeni gençlik markası “Selfy”ye gelenler, kendi iletişim ve eğlence dünyalarını diledikleri gibi tasarlayabilecek. Örneğin, eğer bir “Selfy”li müzik dinlemeyi daha çok seviyorsa, onun iletişim dünyasının merkezinde Türk Telekom Müzik Premium fırsatları olacak. Gençler, internet erişimi olmadan diledikleri şarkıları çevrimdışı dinleyerek, müzik keyfine kesintisiz devam edebilecek. Ya da sinemasever bir ‘Selfy’li Tivibu Go’nun sunduğu birbirinden farklı yerli ve yabancı sinema içeriklerinden, zaman ve mekandan bağımsız olarak Tivibu mobil uygulamaları üzerinden gönlünce faydalanabilecek.

“Selfy”liler kendi iletişim alışkanlıklarıyla uyumlu paketlerin yanı sıra çeşitli marka iş birlikleriyle de yeme-içme veya giyim gibi alanlarda avantajlı fırsatları elde edecek. Böylece “Selfy”liler kendi kurallarını kendilerinin koyduğu bir iletişim ve eğlence dünyasında kendi tercihleri doğrultusunda yaşayabilecek.

25 yaş ve altındaki Türk Telekom bireysel faturalı veya faturasız hat kullanan tüm gençler, mobil hatlarından “SELFY” yazıp “4545”e kısa mesaj (SMS) göndererek, “Selfy” dünyasına ücretsiz üye olabilecek.

“Selfy”nin renkli dünyasına adım atanları ilk kez Türk Telekom’un hayata geçirdiği Avatar servisi karşılayacak. Avatar servisinden faydalanan “Selfy”liler, cep telefonu ekranındaki operatör isminin bulunduğu alana, 15 karaktere kadar istedikleri bir ifadeyi yazabilecekler.

Böylece “Selfy”liler Avatar ile kendi ya da sevdiklerinin ismini veya kendileri için anlamlı olan bir sözü operatör isim alanında görebilecekler. Bunun için “Selfy”lilerin birkaç adımı takip ederek bu servise başvurması gerekiyor. “Selfy”li; “DEĞİŞTİR” yazıp bir boşluk bırakarak ekranın operatör ismi alanında görmek istediği, 15 karaktere kadar olan ifadeyi “4545”e kısa mesaj olarak gönderecek.

Sonrasında ise “Selfy” dünyasından kendisine gelen mesaja onay verecek. Cep telefonunu kapatıp yeniden açtıktan sonra ise Avatar servisi devreye girmiş olacak ve “Selfy”linin yazdığı ifade, cep telefonu ekranında görünecek. “Selfy”liler bir gün içerisinde tek bir numaradan 30 defaya kadar değişiklik talebinde bulunulabilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir