Türk Telekom’dan yeni hizmet

Türk Telekom’un yeni hizmeti “BuluTT Akademi”, uzaktan eğitim ve sanal sınıf uygulamalarıyla daha aktif ve donanımlı bir eğitim imkanı sunuyor.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, şirket BuluTT Akademi ile başta üniversiteler olmak üzere tüm kurumların uzaktan eğitim vermelerine olanak sağlıyor. Aynı anda binlerce kişinin eğitim almasına imkan tanıyan BuluTT Akademi, Türk Telekom Veri Merkezi üzerinden hizmet veriyor. Bu sayede donanım maliyeti ve buna bağlı bakım, onarım, yazılım güncelleme gibi gizli maliyetler ortadan kalkıyor.

Daha aktif ve daha donanımlı online eğitim deneyimi sunan BuluTT Akademi’nin “Uzaktan Eğitim” ve “Sanal Sınıf” isimli iki farklı uygulaması bulunuyor. Uzaktan Eğitim ile üniversiteler veya kurumlar Türk Telekom Veri Merkezi’nde bulunan sunuculara yükledikleri eğitim dokümanlarını öğrencileri veya çalışanlarıyla internet ortamında paylaşabiliyor, onların çevrimiçi etkinliklere ve programlara katılmalarını sağlayabiliyor. Uzaktan Eğitim hizmeti ile ayrıca uzaktan sınav yapma imkanı da bulunuyor. Sorular içerisinde imaj kullanma desteği ile sınavların niteliği zenginleştirilebildiği gibi sınav türünün ve bir sınavın kaç defa düzenlenebileceği de kolaylıkla belirlenebiliyor.

Diğer yandan Uzaktan Eğitim uygulamasıyla akademik takvim veya haftalık planlamalar yapmak mümkün hale geliyor, uygulama üzerinden düzenlenen sınavların da cevap verilen ve verilmeyen sorular ile tamamlama yüzdeleri anında görüntülenebiliyor.

BuluTT Akademi’nin bir diğer uygulaması olan Sanal Sınıf ise farklı lokasyonlardaki öğrenci veya çalışanların ses, görüntü ve sunum bileşenlerini kullanarak bilgi alışverişi yapmalarını ve aynı ortamdaymış gibi iletişim kurmalarını sağlıyor. Sanal sınıf uygulaması ile canlı eğitim gerçekleştirilebildiği gibi doküman paylaşımı ve beyaz tahta özellikleri sayesinde interaktif bir eğitim mümkün hale geliyor.

Farklı meslek yüksekokulu, fakülte ve enstitülerin tek bir çatı altında kolayca yönetilebilmesini mümkün kılan bu uygulama, ayrıca kullanılacak web ara yüzünde kurumsal kimliğe göre tasarım yapma olanağını da sağlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir