Turkcell Dijital Akademi’den ücretsiz LYS deneme sınavı

Turkcell’in “dünyanın bilgisini milyonların erişimine açmak” hedefiyle kısa süre önce dijitalleştirdiği Turkcell Akademi, eğitim alanında önemli fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Mart ayında ücretsiz YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş) deneme sınavı imkanı sağlayan Turkcell Akademi, şimdi de üniversite yolunda ikinci aşama olan LYS için hazırlıkları tamamlayarak, hem öğrencilerin diledikleri gibi çalışacakları soru bankasını hem de 2 ücretsiz LYS deneme sınavını öğrencilerin erişimine açıyor. Soru bankası ve deneme sınavları 4’er kategoride toplam 1020 soru içeriyor.

Deneme sınavının yanı sıra soru bankası…

Turkcell Akademi Bölüm Yöneticisi Banu İşçi Sezen, “Turkcell Dijital Akademi eğitime ulaşmak isteyen gençlerimiz, profesyonellerimiz için müthiş bir bilgi kaynağı konumuna geldi. Kısa süre önce içeriğimizi daha da geliştirmiş ve üniversiteye hazırlanan gençlerimiz için 50 yıllık deneyim ve birikime sahip Fen Bilimleri Kurumları ile işbirliğine giderek ücretsiz YGS deneme sınavı sunmuştuk. Şimdi de üniversite yolunda ikinci adım olan LYS için hazırlıklarımızı tamamladık. 2 deneme sınavının yanı sıra onlar için bir soru bankası oluşturuldu. Kullanıcılar, Turkcell Akademi’nin sunduğu platform üzerinden diledikleri gibi sınava hazırlanma imkanına sahipler. Turkcell müşterisi olan herkes ücretsiz olarak bu olanaktan faydalanabiliyor. LYS’ye girecek 1 milyon 400 bin öğrencimize başarılar diliyoruz. Onların başarısına küçük de olsa bir katkımız olabilirse ne mutlu bize” dedi.

4 kategoride deneme sınavı

Bu sene YGS sınavını geçerek LYS’ye girmeye hak kazanan 1.400.000 öğrencinin hayatlarında dönüm noktası olabilecek sınav için, Turkcell Akademi Fen Bilimleri Dershanesi işbirliğinde soru bankası oluşturdu. 4 kategoride (LYS-1 Matematik ve Geometri, LYS-2 Fizik, Kimya ve Biyoloji, LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı ve Coğrafya1, LYS-4 Tarih, Coğrafya2, Felsefe ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile) toplam 340 soru var. Deneme sınavlarında ise aynı kategorilerde toplamda 680 soru var.. Sınavlar 12 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde 1 hafta süreyle öğrencilerin erişimine açık olacak. Öğrenciler sınav sonunda anında doğru, yanlış ve boş soru adetlerini görecek. Sınava girdikten sonra 1 hafta içinde de sınav değerlendirmesi, puanı ve sıralaması mail adresine gönderilecek.

“Yaşam için Üniversite” sohbeti

Öğrenciler, 25 Nisan’dan beri Turkcell Akademi’ye girerek LYS soru bankasına erişebiliyor. Konu başlığı özelinde çalışmanın mümkün olduğu sistemde, soruları çözüp, yanlış-doğrularını ve soru yanıtlarının kısa çözümlerini görmek mümkün. Soru bankası süresiz şekilde kullanıcılara açık olacak. 28 Nisan’da gerçekleşen canlı yayın sonrasında öğrenciler “Yaşam için Üniversite” başlığı altında akademisyen Dr. Ecmel Ayral’ın konuşmasını Turkcell Akademi’den dinleyerek akıllarındaki sorulara cevap bulma imkanı da buldu.
Ayrıca, önümüzdeki dönemde öğrenciler, Fen Bilimleri Rehberlik Uzmanı Cihan Yeşilyurt tarafından derlenen “Sınav Stresi”, “LYS Öneri ve Stratejileri” ve “Tercih Oluşturmanın Püf Noktaları”gibi konularda videolara Turkcell Akademi’den ulaşabilecekler.

Deneme sınavına girmek için

LYS deneme sınavına, teknolojiyle bilgiye erişimi kolaylaştıran ve yaygınlaştıran Turkcell Dijtial Akademi üzerinden girmek mümkün. Üniversite adayları, sınavlara http://www.turkcell.com.tr/akademi adresinden, “Üniversiteye Hazırlık” kategorisi altında Turkcell numaraları ve şifreleri ile ulaşabilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir