Turkcell Europe müşterileri Deutsche Telekom’a devrediliyor

Turkcell, Almanya’daki Turkcell Europe GmbH’nin abonelerini Deutsche Telekom’a devrediyor. Konuya ilişkin Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimizin Almanya’da faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Turkcell Europe GmbH ve Deutsche Telekom arasında 2010 yılında yapılan 5 yıllık “toptan trafik alım” sözleşmesi, iş modelinde değişikliğe gidilerek “pazarlama işbirliği” sözleşmesi olarak yeniden düzenlenmiştir.

Yeni sözleşme, 27 Ağustos 2014 itibarıyla Şirketimiz ve Deutsche Telekom’un iştiraki arasında imzalanmış olup yeni iş modeli kapsamında, Turkcell Europe müşterilerinin ve operasyonlarının Deutsche Telekom’un iştirakine devri 15 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşecektir. Devir işlemlerinin Turkcell konsolide finansalları üzerinde önemli bir etkisinin olması beklenmemektedir.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir