Turkcell Global Bilgi yurt dışından yine birincilikle döndü

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld.com’un düzenlediği yarışmadan birincilikle ayrılarak, yurt dışında elde ettiği ödüllere bir yenisini daha ekledi.

Viyana’da gerçekleşen ve dünyanın önde gelen çağrı merkezi firmalarının yarıştığı bu önemli organizasyonda Turkcell Global Bilgi, Ukrayna’nın en büyük üç GSM firması arasında yer alan Life:) şirketi ile gerçekleştirdiği iş birliği dolayısıyla “En iyi dış kaynak iş ortaklığı” kategorisinde birinci oldu.

Turkcell Global Bilgi “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisindeki birinciliğini, dört sene içerisinde Life:)’ın çalışan memnuniyetini artırması, bu memnuniyetle birlikte müşteriye verilen hizmet kalitesini yükseltmesi ve firmanın kendi sektörü içerisinde en yüksek müşteri memnuniyetini yakalaması sebebiyle elde etti.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Kurulduğumuz günden bu yana uluslararası arenada birçok önemli ödülü ülkemize taşıdık. Üstün teknolojimiz, hizmet anlayışımız ve 14 yıllık tecrübelerimizle müşterilerimize sunduğumuz performansın sadece yurt içinde değil, yurt dışında da takdir topluyor olması bizler için gurur verici. Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en önemli organizasyonlarından olan ContactCenterWorld.com’un düzenlediği EMEA finallerinde Ukrayna’nın en büyük firmalarından biri olan Life:)’a sunduğumuz hizmetin birincilikle taçlandırılmış olması ,yurt dışındaki müşterilerimize de verdiğimiz hizmet kalitesi ve çalışmalarımızın başarısını kanıtladı. Sektörümüzün yurt dışında yatırımı olan ilk ve tek Türk çağrı merkezi olarak şimdiye kadar, ülkemizi tüm platformlarda en iyi şekilde temsil etme gayreti ve vizyonu ile çalışmalarımızı yürüttük. Bundan böyle de aynı kararlılıkla ülkemiz için katma değerli işler üretmenin peşinde olacağız.” dedi.

Yurtdışındaki ilk yatırımını Ukrayna’da 2008 senesinde yapan ve Ukrayna ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, kuruluşundan 3 yıl sonra Ukrayna’nın “en hızlı büyüyen dış kaynak çağrı merkezi” oldu. Ardından 2010 senesinde Belarus’ta açtığı çağrı merkezi ile sunduğu hizmet ağını genişletti. Şu an itibari ile 4’ü Ukrayna’da, 1’i Belarus’ta olmak üzere yurt dışında toplam 5 çağrı merkezi ile Ukrayna, Belarus ve Rusya’daki müşterilerine hizmet sunan Turkcell Global Bilgi, yurt dışında toplam 1000 kişiye istihdam sağlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın