Turkcell Gönüllüleri, 10 yılda 50 binden fazla çocuğa ulaştı

Turkcell Gönüllüleri, hayata geçirdiği projelerle 10 yılda 50 binden fazla çocuğa ulaştı. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, bugün yaklaşık 2 bin Turkcell çalışanının aktif olarak bağışları ve projelerde bire bir desteğiyle yer aldığı Turkcell Gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor.

Turkcell Gönüllüleri’nden oluşan proje ekibi de Turkcell çalışanlarından gelen proje talep ve önerilerini değerlendiriyor, özgün projeler oluşturarak hayata geçiriyor. Gönüllüler, şirket içinde çeşitli organizasyonlar düzenleyerek Turkcell çalışanlarının bireysel olarak kişi ve projelere destek vermelerine de olanak sağlıyor.

10. yılını geride bırakan Turkcell Gönüllüleri, hayata geçirdikleri projelerle Turkcell çalışanlarının farklı hayatlarla tanışmalarını ve değer katmalarını amaçlıyor. Turkcell çalışanları da düzenli olarak her ay maaşlarından diledikleri miktarlarda projelere destek oluyor ve fiziki olarak görev alıyor.

Gönüllüler, toplam 21 binin üzerinde Turkcell çalışanın da desteğiyle, Mobil Anaokulu, Merak Odası, Oyuncak Hastanesi, Haydi Çocuklar Sokağa, Çocuk Her Yerde Çocuk, Adana Engelli Uygulama Evi gibi bağış ve projelere imza attı. Bu çalışmalarıyla binlerce çocuğun mutluluğuna ortak olan Turkcell Gönüllüleri, Kuşlar için Suluk Yapıyoruz ve Bir Tatlı Huzur gibi projelerle de sosyal yaşamın her noktasına dokunan çalışmalar yürüttü. Turkcell Gönüllüleri, bugüne kadar hayata geçirdiği 30’un üzerinde projeyle 50 binden fazla çocuğa ulaştı.

Hayata geçirdiği projelerle çok sayıda ödül alan Turkcell Gönüllüleri, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA tarafından “Halkla İlişkilerde Mükemmellik” kategorisinde Altın Dünya Ödülü’ne, ABD merkezli PRNews tarafından “Kar Amacı Gütmeyen En iyi Organizasyon” kategorisinde Onur Ödülü’ne layık görüldü. Turkcell Gönüllüleri ayrıca, ABD merkezli sadece çalışan iletişimine odaklanan E2E organizasyonu tarafından verilen “Çalışanlara Yönelik En İyi Sosyal Sorumluluk Programı Ödülü”nü de kazandı.

“‘Birlikte her gün daha iyiye’ yaklaşımını benimsiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen, Turkcell olarak, insana değer veren ve yatırım yapan, mutlu çalışanlar yaratmaya özen gösteren bir insan kaynakları politikası uyguladıklarını belirtti. Sezen, şöyle devam etti:

“Mutlu çalışanlar yaratmak ve ekosisteme değer katmak amacıyla ‘birlikte her gün daha iyiye’ yaklaşımını benimsiyor ve bu doğrultuda stratejiler geliştiriyoruz. Bu hedefle, çalışanlarımız için pek çok farklı uygulamalar ve sosyal aktiviteler geliştiriyoruz. 10 yıl önce küçük bir grup olarak başlayan Turkcell Gönüllüleri, bugün 2 bin çalışanın birebir sahada bulunduğu bir projeye dönüştü. Hem Turkcell Gönüllüleri hem de Turkcell ailesi olarak binlerce çocuğun hayatına dokunmak ve sevincini paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir