Turkcell ile Okan Üniversitesi güçlerini birleştirdi

Okan Üniversitesi ile Türkiye’nin GSM devi Turkcell arasında başta eğitim ve sağlık olmak üzere farklı alanlara yönelik işbirliği anlaşması imzalandı. Protokol imza törenine katılan Turkcell Genel Müdürü ve CEO’su Kaan Terzioğlu işbirliğinden dolayı memnun olduklarını belirtirken, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise “Turkcell ile yaptığımız anlaşma üniversite-sanayi işbirliğine verdiğimiz önemin bir göstergesi” diye konuştu.

Beyoğlu’ndaki Turkcell Plaza’da düzenlenen imza törenine Turkcell Genel Müdürü ve CEO’su Kaan Terzioğlu ve Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’ın yanı sıra Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Argun Karacabey, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erdinç Telatar ve üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (OKSEM) Müdürü Pınar Salahoğlu da katıldı.

Terzioğlu, Okan Üniversitesi ile imzalanan protokol ile eğitim ve sağlık alanında farklı işbirlikleri yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Bekir Okan ise üniversite-sanayi işbirliğine her zaman önem verdiklerini belirterek, “Okan Üniversitesi olarak bugüne kadar hep ilklerin öncüsü olduk, olmaya da devam ediyoruz. Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri haline gelen, ülkemizin telekomünikasyon alanındaki gururu Turkcell ile işbirliği yaptığımız için oldukça heyecanlıyız. Özellikle Yüksek Lisans ve Doktora programlarımız ve OKSEM kapsamındaki eğitim programları ile farklı işbirlikleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Protokol imza töreninin ardından Okan, Terzioğlu’na bu önemli günün anısına plaket takdim etti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir