Turkcell Mobil Dünya Kongresi’nde

Turkcell, dünyanın en büyük mobil teknoloji organizasyonu GSMA 2014 Mobil Dünya Kongresi’nde hayata geçirdiği projeler, seminer konuklukları ve geniş stant alanıyla Türkiye’yi temsil edecek. Geçen sene 200 ülkeden 72 bin profesyonelin katıldığı etkinliğe, Turkcell bu sene geniş bir yönetici kadrosuyla katılıyor. Bunun yanı sıra başarılı iş ortaklarını da bu müthiş ortamı deneyimlemesi için götürüyor. Mobil iletişim sektörüne dair yeni ufukları, gerek konferanslar gerek yeni ürün sergileriyle masaya yatıracak etkinliğin bu seneki teması “Bir sonraki teknolojiyi yaratmak”.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Mobil Dünya Kongresi, Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi olarak bizi heyecanlandıran etkinliklerden biri. Her sene mutlaka katıldığımız, mobil dünyanın önde gelen şirketleriyle bir araya gelerek sektörün geleceğini konuştuğumuz ufuk açan bir etkinlik… GSMA 2014 bizim için biraz daha özel, çünkü etkinlikte pek çok farklı kulvarda Türkiye’yi ve sektöründe Avrupa’nın iki senedir en hızlı büyüyen şirketi olan Turkcell’i temsil ediyoruz. Konferans ve workshop’larda konukluklarımız, ödül organizasyonunda ise 3 dalda finalistliğimiz bulunuyor. Bu yıl oldukça geniş ve kapsamlı bir standa sahibiz. Ayrıca bir ilk olarak başarılı iş ortaklarımızı da stantlarımızda ağırlıyor, bu müthiş etkinliği onlarla paylaşıyoruz” dedi.

Koray Öztürkler, sosyal etkileri anlatacak

GSMA 2014’ün programı oldukça yoğun. Facebook’un kurucusu Mark Zuckenberg, IBM’in CEO’su Virginia Rometty ve WhatsApp’in kurucusu Jan Koum’un ana konuşmacılar olarak yer aldığı oturumların yanı sıra pek çok seminer ve workshop da gerçekleşecek. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, kongrenin ilk gününde Telefonica ve Etisalat yöneticilerinin de yer alacağı “Mobilin Sosyal Dönüşüme Etkisi” başlıklı panelde konuşmacı olacak. Öztürkler, Turkcell’in farklı segmentlerde mobil iletişim teknolojileri sayesinde insanların hayatlarında nasıl fark yarattığını örneklerle anlatacak. Dar gelirli, girişimci kadınlara mikrokredi sağlamak üzere hayata geçirilen Ekonomiye Kadın Gücü, görme engelli abonelere sunulan Hayal Ortağım Servisi ve yerli mobil yazılım seferberliği Geleceği Yazanlar gibi projeleri dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla paylaşacak.

İş Sürekliliği Programı örnek oldu

Turkcell’in 1999 yılından beri sürekli geliştirerek sürdürdüğü İş Sürekliliği Yönetimi çalışmaları, geçtiğimiz yıl GSMA yetkilileri tarafından incelendi ve bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nde tüm dünyaya örnek olarak sunulmasına karar verildi. Turkcell’in her türlü faaliyetinin, iletişim altyapısının, şebekesinin, normal operasyonun devamını engelleyen olağanüstü olayların sonrasında, bunların en kısa zamanda normal işleyişine dönebilmesini sağlamak üzere sürdürülen Turkcell Grup İş Sürekliliği Yönetimi’ni, program yöneticisi Tamer Demir, 26 Şubat’ta gerçekleşecek “Afete Hazırlıklı Olma” başlıklı oturumda katılımcılara anlatacak.

Turkcell iş ortakları da Barselona’da

Türkiye’nin en köklü iş ekosistemlerinden olan Turkcell Partner Network, bünyesindeki iş ortakları ile bu sene ilk kez Mobil Dünya Kongresi’nde bir stantla yer alacak. İş ortaklığı ekosisteminde her ölçekten 200’ü aşkın şirketi barındıran Turkcell, bu şirketlerden 8’i ile (4Play, Aerodeon, Arvento, Başarı Mobile, FIT, Mobiltim, ODC, Paybyme) kongrede yer alarak Türkiye’deki beyin gücü ve yenilikçi servisleri yurt dışına tanıtacak ve farklı pazarlara açılmak isteyen iş ortaklarına destek verecek.

3 dalda liderlerle yarışıyor

Turkcell, Kongre kapsamında gerçekleşen ve mobil iletişim dünyasının liderlerini belirleyen 2014 Global Mobil Ödülleri’nde üç dalda Türkiye’yi temsil ediyor. Turkcell , Akıllı Harita çözümü En İyi Kurumsal Mobil Servis, SMS+ servisi ile Network Tabanlı En İyi Çözüm dallarında, Hayal Ortağım ile de Toplumsal & Ekonomik Gelişme kategorisinde dünyadaki rakipleriyle yarışacak. Finale kalma başarısını gösterenler arasından en iyiler, 25 Şubat 2014 tarihinde GSMA’de düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir