Turkcell Sesi Görenler Ligi başlıyor

Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun, “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında verdiği destekle Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde ilk hafta maçları başlıyor.

Türkiye’de ilk kez geçen yıl düzenlenen ve 8 takımın bulunduğu Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol Ligi’nde açılış karşılaşması 5 Nisan Cumartesi günü Malatya’da Malatya GESK- Erbaa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arasında 09.30’da oynanacak. Aynı gün oynanacak diğer karşılaşmalar ise, Çankaya Belediyesi GESK-Ankara Altınokta Spor Kulübü, Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK ve Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR arasında olacak. Turkcell Sesi Görenler Ligi 5 Nisan’da başlayıp, çift devreli lig usulü oynanacak maçlar sonunda 8 Kasım 2014’te şampiyon belli olacak.

“Engelleri aşan projeleri hayata geçiriyoruz”

Turkcell Sesi Görenler Ligi’nin ilk hafta maçları öncesi görüşlerini bildiren Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Görme Engelli Spor Federasyonu’nun ana sponsoru olarak, görme engelli futboluna da destek vermeye başladık. Bu sezon itibariyle Görme Engelliler Ligine adımızı verdik ve Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne de ana sponsor olduk. Amacımız, görme engelli sporları tabana yayarak engelli vatandaşlarımızın daha fazla sosyalleşmesine katkıda bulunmak olacak. Görme engelli vatandaşlarımızın hayatın içinde daha fazla yer alması ise en önemli hedefimiz, bu nedenle yeni sezon öncesi oldukça heyecanlı ve gururluyuz. Ligimizde yer alacak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“Spor yapan vatandaşlarımızın sayısı artıyor”

Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ise, “Görme vatandaşlarımızın hayatın içinde yer alması için federasyon olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turkcell Sesi Görenler Ligi ile vatandaşlarımızın sporun içinde yer alması için yaptığımız çalışmaya desteklerinden dolayı Turkcell’e teşekkkür ediyorum. Bu işbirliği ile ülkemizde spora yapan görme engelli vatandaşlarımızın sayısında artış olacağından hiç şüphem yok” şeklinde konuştu.

“Yeşil sahada engeller kalkıyor”

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy “Türkiye Futbol Federasyonu olarak, ülkemizde engelli futbolunun gelişmesi için çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. B1 kategorisinde yer alan Turkcell Sesi Görenler Ligi bu hafta ilk maçlarıyla başlıyor. Görme engelli vatandaşlarımız hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da neleri aştıklarını bir kez daha bizlere gösterecekler. Oyuncularımızın başardıklarına daha da dikkat çekecek olan Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nin yeni sezonunun hayırlı olmasını diliyorum”

Turkcell Sesi Görenler Ligi – İlk maçları (5 Nisan 2014 Cumartesi)

09.30: Malatya GESK- Tokat Erbaa Teknik ve End. Meslek Lisesi
10.30: Ankara Altınokta Spor Kulübü – Çankaya Belediyesi GESK (TRT Spor Canlı)
13.00: Gaziantep Mithat Enç GESK – İzmir Çağdaş GESK
13.00: Kayseri GESK – İstanbul İŞGÖR

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir