Turkcell Superonline’ın abone sayısı 464 bine ulaştı

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Işık hızında fiber interneti 1 milyon 400 bin hanenin ve iş yerinin kapısına kadar götürdük. Abone sayımız 464 bine ulaştı dedi.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, “Işık hızında fiber interneti 1 milyon 400 bin hanenin ve iş yerinin kapısına kadar götürdük. Abone sayımız 464 bine ulaştı” dedi.

Erkan, Gaziantep’te bir restoranda düzenlenen iftar sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde kurdukları fiber optik ağ ile dünyada evlere kadar 1000 Mbps hızında internet sağlayan ilk 5 ülke arasına girdiklerini bildirdi.

Turkcell Superonline firmasının 2008 yılından bu yılın ilk çeyreğine kadar 1,8 milyar liralık yatırımla kendi altyapısını kurduğunu dile getiren Erkan, “32 bin metrekarelik fiber optik altyapıyla ışık hızında fiber interneti 1 milyon 400 bin hanenin ve iş yerinin kapısına kadar götürdük. Abone sayımız 464 bine ulaştı” ifadesini kullandı.

Erkan, Turkcell grubunun bir parçası olmanın getirdiği sinerjiyle şirketlere sabit telefon, bilişim teknolojileri ve bulut serverler içeren çözümleri, Turkcell’in mobil çözümleriyle birleştirerek sunduklarını anlattı.

Turkcell Akıllı Bulut Platformu ve 3 ilde toplam 7 bin metrekare alana yayılan 7 veri merkeziyle Gaziantep’teki işletmelerin, herhangi bir ön yatırım yapmadan yazılım, donanım ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayabildiğine dikkati çeken Erkan, “Kurumsal e-posta, süper ofis paketi, uzaktan sunucu yedekleme, sanal sunucu, merkezi güvenlik sistemi gibi hizmetler sayesinde daha hızlı ve daha esnek hareket edebilen şirketlerin rekabet gücü de artıyor” diye konuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir