Turkcell, Teknoloji Zirvesi’ni Başkent’e taşıdı

Son üç yıldır İstanbul’da yaklaşık 9 bin izleyicinin katılımıyla gerçekleşen “Turkcell Teknoloji Zirvesi”, bu kez başkent Ankara’daydı. Kamu kurumlarından ve özel sektörden yöneticileri buluşturan etkinlikte, mobil ve sabit teknolojilerin beraberinde getirdiği dönüşüm ve fırsatlar ana tema oldu. Tüm gün süren zirvenin sonunda “Turkcell Teknoloji Ödülleri” sahiplerini buldu.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Ankara’da kamu kurumlarını ve iş dünyasının önde gelen isimlerini “Turkcell Teknoloji Zirvesi”nde buluşturdu. Zirvenin ev sahipliğini yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, açılış konuşmasında Ankara’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Zirvenin odağında, teknoloji ve mobilitenin hüküm sürdüğü yeni dünyada teknolojik dönüşüm vardı. Tüm gün süren paralel oturumların ardından gerçekleşen törenle, iletişim teknolojilerini işlerine entegre ederek fark yaratan kurum ve şirketlere Turkcell Teknoloji Ödülleri verildi.

Ulaşımdan eğitime, sağlıktan perakendeye iletişim teknolojilerinin hayatın her alanında iş yapış biçimlerini tamamen değiştirdiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv teknolojiye uyumun verimi ve büyümeyi beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Zirve’nin ana konuşmasında Ciliv  “Teknoloji dönüşüm ve ilerleme demek. Şirketlerimizi, ekonomimizi, Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımak için büyük bir fırsat var önümüzde. Bugün Türkiye teknolojisiyle olimpiyatlara aday bir ülke. Biz, Turkcell olarak iletişim altyapımızla ülkemizin bu hedefini destekliyoruz. Tüm bunlar gösteriyor ki artık Türkiye’nin zamanı gelmiştir. Kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya geldiği,  Teknoloji Zirvesi’nin tüm katılımcılar için ilham verici olmasını temenni ediyorum” dedi.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde, ”Akıllı Kurumlarla Akıllı Ülkeye”, “İşimiz Bulutta Güvende”, “Dijital Dönüşüm ile E-devlet”, “Akıllı Cihazlar Şirketleri Büyütüyor”, “Şimdi Makineler Konuşuyor” gibi başlıklarda paralel oturumlar gerçekleşti. Oturumlarda teknolojiyle fark yaratan kurum ve şirketlerin başarı öyküleri paylaşıldı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir