Turkcell’den ‘Akıllı Eğitim Platformu’

Turkcell eğitimde dijital dönüşüme katkı sağlayacak geleceğin öğrenme platformu Akıllı Eğitim’i hayata geçirdi. Platform sayesinde öğrenciler istedikleri her yerden eğitim süreçlerini Turkcell teknolojisiyle kesintisiz olarak sürdürebilecek.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Akıllı Eğitim platformuyla, eğitim kurumları dijital dönüşümlerini Turkcell’in teknoloji desteğiyle yapabilecek. Platform, akıllı tahta ve tablet cihazlarla interaktif eğitim teknolojileri sunuyor.

Kurulan sistem sayesinde video, ses ve tüm dijital içerikleri sanal veri depolama alanlarında saklayan eğitim kurumları, eğitim içeriklerini tüm öğrencilerle kolaylıkla paylaşabiliyor. Turkcell Akıllı Eğitim platformu, öğretmen ve öğrencilere, diledikleri yerde 3G ile hızlı, güvenli ve kesintisiz internet erişimi sunuyor.

Platform içerinde bulunan fiber erişim, akıllı bulut, eğitim programları gibi çözümlerle Turkcell, iş ortakları ve grup şirketleriyle uçtan uca bir eğitim çözümü sunuyor. Tüm eğitim ihtiyaçlarının tek platforma toplayan Akıllı Eğitim sayesinde okullar tüm hizmeti tek bir yerden alabiliyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, konuyla ilgili değerlendirmesinde, eğitimde dijital dönüşümün beraberinde getirdiği büyük avantajlar olduğunu belirterek, her çocuğa eğitim sunma imkanı ve çocukların bilgiye her yerden her zaman kolayca ulaşabilmesinin bu avantajlardan bazıları olduğunu kaydetti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir