Turkcell’in Akıllı Bilet uygulaması U20 Dünya Kupası’nda

Turkcell’in U-20 Milli Takımının maçlarında uygulanan Akıllı Bilet uygulamasıyla futbolseverler cep telefonlarına gelen SMS ile maçları seyretti.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, U-20 Dünya Kupası’na ulusal sponsor olan ve FIFA tarihinde bir ilki olarak gerçekleştirilen Turkcell, Akıllı bilet, 13 Temmuz Cumartesi saat 18:00’deki turnuvanın üçüncülük maçı Irak-Gana ve 21:00’deki final maçı Fransa-Uruguay karşılaşmalarında da olacak. Telefonlarına gelen tek biletle futbolseverler, kuyrukta beklemeden, internette vakit kaybetmeden 3544’e FINAL yazıp SMS göndererek Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yerini alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Turkcell kurulduğu günden bu yana Türkiye’de sporunun gelişmesine katkı sağlıyor. FIFA U-20 Dünya Kupası’nda başta millilerimiz olmak üzere verdiğimiz destek bizi gururlandırıyor. Millilerimize desteğimiz yanında Turkcell teknolojisi ile turnuvada da fark yaratmayı amaçladık. FIFA tarihinde ilk kez Turkcell Akıllı Bilet satışı Turkcell’in altyapısı ve teknolojisi ile millilerimizin maçlarında uygulandı. Şimdi de turnuvanın final maçında “Akıllı Bilet”i futbolseverlerle tekrar buluşturuyoruz. Finalde karşılaşacak her iki takıma da Turkcell olarak başarılar diliyoruz”  ifadelerini kullandı.

FIFA tarihinde ilk defa Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar, cep telefonuna gelen SMS’i stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek.

Taraftarların tek yapması gereken “FINAL” yazarak 3544’e göndermek olacak ve sporseverler bu SMS ile stada giriş yapabilecek. Daha önce Türkiye A Milli Takımı maçlarında kullanılan teknoloji, U-20 Dünya Kupası’nda ülke sınırlarını da aştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın