Turkcell’in saha operasyonlarını Ericsson yönetecek

Ericsson, Turkcell’in 2G, 3G ve 4.5G teknolojilerini içeren mobil şebekesinin ve fiber optik sabit şebekesinin saha operasyonlarını yönetecek iş ortağı oldu. Ericsson’un uçtan uca hizmeti operasyon ve bakımın yanı sıra, Turkcell mobil ve sabit şebekelerinin geliştirilmesini kapsayacak. Ericsson’un farklılaşan hizmet modeli, gelişen müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak şekilde dizayn edildi.

Turkcell, Ericsson’u (NASDAQ: ERIC) 2G’den LTE’ye kadar tüm teknolojileri ve mikrodalga bağlantıları kapsayan mobil şebekesinin ve sabit şebekesinin saha operasyonlarının yönetimi için tercih etti. Böylelikle Ericsson, Turkcell’in Marmara Bölgesi’ndeki ayrıcalıklı hizmet partneri oldu.

Anlaşmanın bir parçası olarak Ericsson uçtan uca sağlayacağı hizmet ile Turkcell mobil şebeke istasyonlarının ve sabit şebeke fiber optik altyapı ve sistemlerinin bakım, işletim, arıza yönetim ve geliştirilmesinden sorumlu olacak. İşbirliği kapsamında Ericsson, küresel tecrübesi, uzmanlığı ve bilgi birikimi ile şebeke üzerinde çalışan servislerin kalitesini ve performansını yükseltecek araçlar sunacak.

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin yapılan anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ericsson ile uzun yıllardır devam eden işbirliğimizi bu anlaşma ile yepyeni bir boyuta taşımız oluyoruz. Turkcell olarak hem şu anda kullandığımız mobil şebekemize hem de gelecek nesil mobil teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu noktada mobildeki gelecek vizyonlarımızın Ericsson ile ortak olduğunu görüyoruz. Bu işbirliği de ortak hedeflere ulaşmak için önemli bir dönüm noktası niteliğinde.”

Ericsson Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanı Rafiah İbrahim, operatörlere yönelik hizmetler söz konusu olduğunda farklılaştıran unsurun müşteri deneyimi olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: “Bağlantı kalitesi, sadeleşmiş çalışma şekilleri, araçlar ve süreçler açısından en iyi çözümleri sunmak için Turkcell ile uzun zamandır süren ortaklığımızı geliştirerek devam ettireceğiz. Umuyoruz ki, Marmara Bölgesi’nde, Turkcell’in yönetilebilir hizmetler alanında ayrıcalıklı partneri olarak, bakım hizmetleri alanında bir benchmark oluşturacağız.”

Ericsson, 15 yıldır telekomünikasyon sektöründe yönetilebilir hizmetlerde liderlik ediyor; operatörler için yeni iş modelleri oluşturmak ve inovasyon suretiyle gelişimin öncüsü olarak konumlanıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir